280 obserwujących
1149 notek
2010k odsłon
415 odsłon

Co by było, gdyby....

Wykop Skomentuj115

 

Popuśćmy wodzy wyobraźni – co by było, gdyby dziś rządziło PiS, a prezydentem kraju był Jarosław Kaczyński…

Przed Ministerstwem Edukacji rozbite byłoby już czarne miasteczko. Nauczyciele, korzystając z przerwy wakacyjnej, protestowaliby przeciwko zakłamaniu rządu – obiecano im bowiem 30-procentowe podwyżki już w tym roku, a dostaną 7-procentową we wrześniu przyszłego roku. W „Polityce” ukazuje się wiersz Wisławy Szymborskiej pod tytułem „Cynizm”

Przed Ministerstwem Finansów, na wieść o podwyższeniu podatków, happening urządza organizacja „Lewiatan”. Henryka Bochniarz, ubrana jedynie w worek pokutny, boso, drżąc z zimna, krzyczy do kamery: „Takie podatki wprowadzał tylko Mussolini!”. W wieczornych „Faktach” Ryszard Petru koryguje wypowiedź pani Bochniarz: „To nie Mussolini wprowadzał taki system podatkowy. To Hitler.”

W TVN24 korowód internautów wyrażających swoje oburzenie wobec usunięcia z Facebooka konta „wpadkijarka” oraz konta znanego blogera Azraela. Kora, płacze w studio, Kamil Sipowicz pociesza ją, że przeżyli represje wobec hippisów w latach 70-ych, więc i dziś się nie poddadzą. Kuba Wojewódzki  publicznie zjada myszkę swojego komputera (wcześniej bawiąc się nią obscenicznie).

Manuela Gretkowska, na wieść o tym, że ABW przesłuchała zięcia Bronisława Komorowskiego, który wspierał go w wyborach, oświadcza, że ma ciągłe poczucie, że ktoś jest w jej sypialni. A przecież, jak dodaje, od lat nie było tam nikogo, więc kto to może być, jeśli nie siepacze od Kaczyńskiego!?

„Gazeta Wyborcza” urządza akcję „odliczanie” – każdego dnia na pierwszej stronie pojawia się liczba dni, które upłynęły od wyborów oraz liczba „0” przy rubryce – „zrealizowane reformy”. Monika Olejnik w swoim kolejnym felietonie wspomina coś o nieróbstwie, zakłamaniu i lenistwie. Janina Paradowska odpowiada jej w Tok FM – „To nie nieróbstwo – to świadome działanie na rzecz osłabienia państwa. Kaczyński chce pogorszenia warunków życia Polaków, bo tylko wtedy może uprawiać swoje manipulacje”. Jacek Żakowski cieszy się, że jednak mamy pluralizm w mediach i ostre dyskusje.

No, ale szczęśliwie mamy rządy PO i Bronisława Komorowskiego. Dlatego dyskutujemy o Barbarze Blidzie, Smoleńsku, konfliktach w PiS i krzyżu.  

 

Wykop Skomentuj115
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale