Marek Migalski Marek Migalski
4819
BLOG

Popieram kandydaturę J. Korwin - Mikke na senatora

Marek Migalski Marek Migalski Polityka Obserwuj notkę 50

Pragnę poinformować, że jutro, o godzinie 9.30, na konferencji prasowej w Rybniku, poprę kandydaturę Janusza Korwin - Mikke w wyborach uzupełniających w okręgu nr 73.

 

Zrobię to nie jako wiceprezes PJN lub jako szef śląskich struktur tej partii, ale jako mieszkaniec tamtego regionu. A dlaczego?

 

Bo sprzyjam wszelkim sensownym próbom rozhermetyzowania obecnego systemu partyjnego, który spetryfikowany jest przez ugrupowania zasiadające w Sejmie i hojnie czerpiące ogromne środki z budżetu państwa na swoją bezproduktywną egzystencję.

 

Bo nie chciałbym wybierać między bezbarwnym kandydatem PO, a nazbyt barwnym kandydatem PiS.

 

Bo JKM, z którym nie ze wszystkim się zgadzam, daje pewność na to, że jakby zdobył mandat, to nie oddałby go do usług Kaczyńskiego czy Tuska po to, by toczyli swój bezsensowny i osobisty spór.

 

Bo chciałbym zobaczyć, jak JKM dynamizuje obrady sennego Senatu.

 

Bo za stałość swoich poglądów należy mu się to, by w dwadzieścia lat po zakończeniu swej pierwszej i ostatniej, jak na razie, kadencji, wrócił na Wiejską.

 

Bo podzielam część jego wolnościowych poglądów.

 

Bo nie mogę, z powodów oczywistych, oddać głosu na Pawła Poloka (kandydata RAŚ), choć uważam go za mądrego i sympatycznego człowieka z dobrym wykształceniem (może ma na to wpływ fakt, że uczyłem go przez kilka semestrów).

 

Bo Polsce należy się mała rewolucja polityczna. Nim przyjdzie ta większa.

 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka