Blog
Bez uprzedzeń
Mila Nowacka
Mila Nowacka Żona Nowackiego
65 obserwujących 222 notki 341721 odsłon
Mila Nowacka, 28 listopada 2013 r.

Nie-logika linkowania

Wszyscy zauważyli, że Salon zaczął stosować te same metody, które widzimy w rozmaitych innych materiałach niepłatnych – „wszywanie” do tekstu linków reklamowych. W sumie byłoby to nawet i zrozumiałe, gdyby nie to, że linkowanie – zarówno na Salonie, jak i wszędzie indziej – rządzi się zupełnie nie wiadomo czym.

 

Czytam sobie gdzieś w necie jakiś artykuł o zmianach w prawie pracy, gdzie słowo „praca” jest zarazem odesłaniem. Logiczne i niegłupie byłoby, gdyby pod słowem „praca” ukrywała się reklama portalu w rodzaju „pracuj.pl”, albo wydawnictwa prawniczego. Otóż nie, odesłanie dotyczy przykładowo sklepów meblowych, albo marki czekoladek, co z pracą ma niewiele wspólnego, oprócz tego, że wszędzie pracują ludzie.

Dziś w jednej z notek natrafiłam na następujący fragment:

„że nie znają procentu zużycia materiałów”

Z różnymi rzeczami mogą się kojarzyć procenty, ale ostatnie co by mi do głowy przyszło to market budowlany, który prędzej by pasował do pozostawionych odłogiem „materiałów”. No, chyba że sponsor linku uważa, że branżę budowlaną w sposób automatyczny należy łączyć z procentami, ponieważ jakieś 90% ludzi tej branży systematycznie i codziennie spożywa procentowe płyny.

Ale tu – niespodzianka, bo w zdaniu „w mediach małych i dużych” tym razem ten sam market podszywa się (w sensie krawieckim) pod media! No to już nie wiem, jaką logiką rządzi się market, chyba tylko taką, że w starych murach straszy i są potrzebne liczne media (bo jedno medium może nie podołać), aby duchy wygnać.

Czy z punktu widzenia sponsorów nie byłoby sensowniej, gdyby linkowanie  – skoro już jest w powszechnym internetowym obyczaju – miało podłoże logiczno-skojarzeniowe i słowo „drożdże’ odsyłało do reklamy cukierniczej, a nie meblowej?

Ale pewnie znowu się czepiam i nie wiadomo czego wymagam.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Komentarze obraźliwe usuwam. Banuję chamów, klony i trolle bez względu na opcję, z której są.


image

UWAGA
NIE MAM KONT NA FACEBOOKU I NK
Jakakolwiek wiadomość stamtąd, rzekomo ode mnie - nie jest ode mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Autor Salon24 był, jest i będzie bastionem PiS. Udawali co niektórzy, że chodzi im o to,...
  • @ETERNITY To trochę taki "country blues", ja wolę tradycyjny :) Ale i tak dziękuję, że...
  • @MIKIS Tła należy do wyjątkowo wyjątkowych kierowców, ponieważ w Polsce prawie nikt nie...

Tematy w dziale