TTorunczak TTorunczak
242
BLOG

Pan Dziennikarz Robert Mazurek

TTorunczak TTorunczak Społeczeństwo Obserwuj notkę 2

Na potrzeby tego tekstu pozwolę sobie, stworzyć skrót, ponieważ pełna fraza Pan Dziennikarz Robert Mazurek, jest wyjątkowo długa i nieplastyczna zastąpię ją hasłem PDRM. Ta teatralność w przekazie nie jest przypadkowa. Jest szyderstwem z innej sceny, w której właśnie upadła kurtyna.

Drodzy państwo, stała się rzecz niesamowita, okazało się bowiem że politycy z różnych opcji, potrafią przez jakiś czas się nie obrażać. Wydarzenie na pięćdziesiątych urodzinach PDRM zepsuło, niektórym światopogląd, a było tak pięknie. Co tydzień siadaliśmy jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać tę rywalizację. Fenomen socjologiczny, ileż rzeczy można przypisać temu konfliktowi. Zaczynał jako idol kryzysowy, który miał nas zaprowadzić jako ambasador, wielkiego skoku cywilizacyjnego do Europy. Fenomen społeczny przecież my, dzięki tym transmisją żyliśmy życiem zastępczym. Był powodem ogromnej zbiorowej radości. Dał nam wiele, bardzo wiele. Ta wielka radość nas ludzi, którzy go oglądaliśmy, państwo przed ekranami krzycząc, skacząc. Po prostu było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło. Niestety tylko na chwilę.

Za chwilę nastąpi powrót do manicheizmu w myśleniu. Zaczniemy idealizować i wybaczać swoim najpodlejsze przewinienia, bo tamci są gorsi. Najzabawniejsze jest to, że teraz oberwał PDRM. Żart polega na tym, że został skarcony za organizację swoich urodzin. Człowiek który, codziennie na antenie boksuje się na argumenty z politykami. Został posądzony o brak obiektywizmu. Dlatego, że kilku zaprosił na pięćdziesiąte urodziny. W państwie, w którym telewizja publiczna nie spełnia żadnej funkcji misyjnej. Gdy obok istnieją redakcje z wyraźnie nakreśloną linią polityczną. Szturcha się człowieka, który swoją markę wypracował na obiektywnym podejściu do gościa. Na koniec warto przypomnieć, że moim zdaniem PDRM, to jeden z najznakomitszych fachowców w branży. Gdyby on uczył w liceum wiedzy o społeczeństwie, nasza demokracja byłaby w innym momencie.

TTorunczak
O mnie TTorunczak

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo