"1 marca przed ministerstwem kultury odbędzie się pikieta przeciwko odrzuceniu przez resort wniosku o dofinansowanie budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, zapowiada "Nasz Dziennik".
Ostrołęka odwołała się od decyzji komisji w w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odpowiedzi nie otrzymała.
"Dotarła natomiast informacja, że komisja potrzebuje więcej czasu."
Oczywiście tak szybko się nie da ale kochamy naszych żołnierzy wyklętych. Nawet bardzo:
"nie ma piękniejszego i bardziej żołnierskiego sposobu uczczenia żołnierzy, którzy ginęli za Polskę, jak tu przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Nie ma piękniejszego sposobu niż poprzez ceremoniał wojskowy - uczczenia pamięci żołnierzy, którzy walczyli bez zaplecza własnego państwa, często bez sztandaru, tylko z imieniem Polski na ustach, którzy walczyli w warunkach beznadziejnych, trudnych, w warunkach skazania na klęskę mówił 1 marca 2012 prezydent Bronisław Komorowski.
"Chciałbym bardzo, żeby tradycja żołnierzy wyklętych, żołnierzy zapomnianych, żołnierzy tragicznych trwała jako pamięć o warunkach niesłychanie trudnych, które zdołaliśmy przeżyć przerwać i zamienić na wolność, na niepodległość i na demokrację w Polsce" - zaznaczył Bronisław Komorowski.
Jak spojrzeć w oczy rodzinom i bliskim "bohaterów" których, w rejonie Ostrołeki było wielu skoro dla uczczenia ich pamięci trzeba organizować pikietę, gdyż "komisja ma za mało czasu"


Komentarze
Pokaż komentarze