Blog
moja demokracja
Kazimierz Demokrata-Polski
Kazimierz Demokrata-Polski pracujący doswiadczony ekonomista
8 obserwujących 2139 notek 637263 odsłony
Kazimierz Demokrata-Polski, 13 czerwca 2018 r.

Bogaci nie lubią państwa dobrze rządzonego.

Państwo dobrze rządzone to takie w którym mniej zamożni nie czują się obywatelami drugiej kategorii. W ASPEKCIE EKONOMICZNYM obywatele nie powinni pozostawać bez środków do życia. Bogaci nie lubią państwa dobrze rządzonego bo muszą się dzielić. Popatrzmy jakie problemy przyniosła III RP. 

Państwo socjalistyczne PRL, płaciło większości podobnie, mało, dlatego, że zgodnie z marksistowską ideologią  wymyśloną przez odkrywany ostatnio utalentowanego MARKSA wartość dodatkowa szła na cele społeczne, powiedzmy inwestycje. III RP rozdzieliła tak dorobek obywateli w wartości dodatkowej, że gro majątku państwowego przeszło w ręce elity, głównie byłych komunistów dziś burżujów. To było największe oszustwo stulecia. Okradziono naród z wypracowanej wartości dodatkowej. Pięknie to zrobili Wałęsa i Balcerowicz. Z obiecanej Japonii i 100 tys skorzystało kilka procent obywateli. To oczywiście w uproszczeniu.

Wszystko pięknie się toczyło, Tusk  z Rostowskim pozbawili obywateli w końcu jeszcze składek emerytalnych które tak reklamował Balcerowicz i antyhumanitarnie zobowiązali do roboty do kilku lat dłużej obywateli. Elity oczywiście opływały w dobrobyt co widać po dzisiejszych deklaracjach majątkowych. W dużej mierze pomogła to wspaniała rola państwa w zakresie tolerancji VAT.

Fortuny elit urosły do niebotycznych rozmiarów. Najniższe wynagrodzenie netto niewiele przekraczało 1000 zł a w elitach sięga ponad 20 tys. Niektórzy na stanowiskach rządowych, samorządowych i sądowniczych stali się milionerami. Prezydent Warszawy dysponuje gotówką ponad 3 mln zł. Sędziowie boją się ujawniać swoje nieruchomości przekraczające często kilkanaście domów czy mieszkań.

I wszystko to nie dziwi jak się może państwo bardziej prospołeczne podobać bogatym. Dziwi tylko to jak łatwo przyszło niektórym z komunistów przekształcić się w liberałów.

  

  

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

interesuje sie polityką, historią, literaturą, turystyką, filmem, fotografiką; kocham demokrację i prawde nieznosze obłudy fałszu i piaru

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • 13 to przypadek, Orkiestra będzie grała, ma wysokich muzyków, pewnie ograniczona - na razie,...
  • @norach nigdy nie twierdziłem że prezes to najszczerszy demokrata jest, ale dobrze jeżeli Ci...
  • czyżby w obronie mowy nienawiści? Pomówienia, grożby zabójstwa itp to oczywiście nic. W...

Tematy w dziale