Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  108   0

O jaki"antyustrojowy nacjonalizm PiS " Kuczynskiemu chodzi ?

” Na scenie politycznej trwa wojna o ustrój. PO, mając za sobą większość Polaków, go broni, a PiS, mając za sobą mniejszość Polaków, go atakuje pisze Waldemar Kuczynski „ źródło tutaj
Twierdzenie Kuczynskiego zadaje klam obietnica wyborczym Platformyb   . To przeciez Platforma w swoich oszukanczych obietnicach wyborczych mówiła o zmianach ustrojowych , glownie o wprowadzeniu okregow jednomandatowych. Z drugiej strony PiS który jest wlasnie zaciekłym przeciwnikiem okręgów jednomandatowych. Przeciez istnieje faktyczny sojusz Pis i Platfromy majcy ni edopuscic do zmian ustrojowych.
Inny fragment „Od chwili kiedy w Polsce pojawiło się Prawo i Sprawiedliwość …..Pierwszy raz od 20 lat istnieje w Polsce silna, wpływowa partia dążąca do usunięcia obecnego ustroju i zastąpienia go innym, bardzo od obecnego odmiennym. „ źródło tutaj
Gdziez to Kuczynski dopatrzyl się w PiS parati chcacej zmienic ustroj. Czyzby nieśmiałe napomkniecia o zwiekszeniu roli prezydenta ?  . Co Kuczynski rozumie przez miane ustrojowe. Co kryje się pod snującym si e po bagnie argumentacji stwierdzeniem Kuczynskiego  „antyustrojowy, radykalny nacjonalizm” jakim opisuje czesc PiSu. Autor nie argumentuje. Dlaczego stworzyl zlepek. Antustrojowy i nacjonalizm .   
Nastepne ciekawe stwierdzenie Kuczynskiego „W tym artykule zajmę się analizą dziwnej, nienormalnej, chorobliwej dwupartyjności, którą wytwarza istnienie "partii wywrotowej" oraz tym, co może jej przeciwdziałać. „ źródło tutaj
Przeciez jeszcze zadnej parti nie udalo się uzyskac w wyborach 50 procentowego wyniku i stworzyc samodzielnie rzady. Nigdy nie bylo w Sejmie dwoch parti. Teraz jest ich co najmniej 5  wliczając SD  
Pomijajac całkowity belkot tekstu Kuczynskiego warto zastanowic się dlaczego Kuczynski broni ustroju , tak szkodliwego dla Polski i Polakow i calego spoleczenstwa polskiego. Ustroj nazywany przez teoretykow demokracja fasadowa za która stoi fasadowe panstwo, ustroj w którym bezkarne gangi polityczne kontroluja partie polityczne i zawlaszczaja pastwo.Ustroj w którym wladza wykonawcza wylaniana jest w zakulisowych , podejrzanych negocjacjach, w którym ze wzglednu na brak jenomandatowych okręgów wyborczych toleruje się nepotyzm koalicjanta bo mozna byloby utracici wladze.
Czyby chodzilo Kuczynskiemu o drobnienie brody nacjonalistycznej propaństwowym reformatorom  , szczególnie w sytuacji, gdy ci reformatorzy sa proeuropejscy, prodemokratyczni.
Czyby Kuczynski znajdowal się w tak zwanym stronnictwie pruskim , które to utrzymuje zacofanie ustrojowe Polski korzystne dla Niemiec. O tym ze Rosjanie sa goracymi fanami naszego aktualnego ustroju nie wspomne . Warto zwrocic uwage Kuczynskiemu ze aktualny ustroj Polski jest zacofana demokracja , oddajaca wladze w rece zdegenerowanych biurokratow. Wystarczy popatrzyc na 50 procentowe kryterium ważności referendum.
Szkoda ze Kuczysnki znalazł się w gronie skrajnej konserwy ustrojowej zwlaczajacej konieczne prodemokratyczne zmiany polskiego ustroju.
Tylko czyim interesem się kierowal . Bo interesem polskiego społeczeństwa na pewno nie.
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale