Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  305   0

Kiedy Izrael wstapi do Unii Europejskiej

Izrael jest panstwem stowarzyszonym Unii Europejskiej tekst unowy tutaj  .Stowarzyszenie to ma specjalny charakter o czym mowil ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav Ner wywiad z nim tutaj.  
 
Jeżeli tak odlegly kraj jak Islandia może starc się o czlonkstwo Unii Europejskiej ./ O decyzji parlamentu Islandii czytaj tutaj / to z pewnością może, a nawet powinien starc się o takie pelne członkostwo Izrael.
Jaki powody za tym przemawiaja. Izrael ufundowany jest przez reprezentujących europejska kulture emigrantow z Europy. Izrael posiada paromilionowa diaspore w Europie. Izrael ma scisle związki ekonomiczne, finansowe, gospodarcze, polityczne i kulturowe z Europa.
Raczej nikt nie ośmieliłby się stanac na drodze Izraela do pelnego członkostwa w Unii Europejskiej.
 
Wyobrazmy sobie korzysci jakie odnosza obywatele Unii i Izraela . Izraelczycy żydowskiego i arabskiego pochodzeni amoga swobodnie przemieszczac si epo Europie. Zakładać biznesy, pracowac, mieszkac. I to samo dotyczy mieszkańców Europy. Chrzescijanie, muzułmanie i zydzi europejscy swobodnie kupuja ziemie i inne nieruchomości w Izraelu, który jest już czescia Panstwa Europejskiego.
Muzulmanie mogą stawiac bez ograniczen meczety, finansowane np. przez krola Arabi Saudyjskiej.
 
Osiedlajacy się w Izraelu chrześcijanie i muzułmanie biora aktywny udzial w demokratycznych wyborach lokalnych i parlamentarnych w Izraela.
Unia powinna stworzyc specjalny fundusz propagandowy wzorowany na tych europejskich funduszach dla Polski , który by propagowal wśród mieszkańców Izraela idee przystapienia do Unii Europejskiej. 
Niepokoi mnie to ze żadne polityk Izraelski nie mowi o potrzebie przystapienia Izraela do Unii.
 
Dziwi mnie to i zastanawia. Dlaczego ?    
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale