Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2228k odsłon
  955   0

Utiro. Szybka smierc starcow pozytkiem dla spoleczenstwa .

 

„Zasłużona dla fińskiej kultury pisarka Kaari Utrio wywołała w swoim kraju wrzenie, gdy zaproponowała eutanazję dla osób po siedemdziesiątce.”.. Szybko umierający człowiek to pożytek dla społeczeństwa. Skąd dla wszystkich osób w podeszłym wieku zdobędziemy opiekunów? – pyta Utrio. I proponuje, by w ośrodkach zdrowia rozdawano starszym ludziom „przyjazne tabletki nasenne”. Zrodlo tutaj
Pisarka zaproponowal wczesniej ze jest gotowa placici wieksze podatki aby zapewnic lepsza opieka nad ludzmi starszymi. Wiec Finowie przyspuszczaja ze to prowokacja.
Wrocmy jednak do idei aby spoelczenstwo ułatwiało, wywieralo presje w stosunku do ludzi starszych aby ci skracali sobie zycie. Dobrowolnie, ale jaka to dobrowlobnosc jeśli  stoi za nia presja  spoleczna. Bardzo interesujące jest tez uzycie cezury wiekowej od ktorej to ułatwienie powinno zaistniec. 70 lat. Co z chorymi, którym wedlug spoleczenstwa zycie stalo się uciążliwe.
Istnieje  cos takiego jak kłamstwo oswiecimskie  w sklad korego wchodzi również idea gloszona przez Kieresa „ Według byłego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Leona Kieresa i szefa pionu śledczego IPN Witolda Kuleszy także mówienie o "polskich obozach zagłady" zalicza się do kłamstwa oświęcimskiego” Zrodlo tutaj
Karzemy kogos za gloszenie poglądów  , czy opinii  dotyczących liczby zamordowanych z jednej strony a z drugiej strony nawoływanie do ludobojstwa  traktujemy jako powazna propozycje .
Karzemy za kwestionowanie  zabijania zdowych , starcow i chorym w obozach zaglady , a gdy ktos proponuje aby często tymi samymi / zastrzyki śmierci / metodami dokonywano teraz ze wzgledow ekonomicznych masowych mordow na osobach slabych, starych zorganizowanych i zaakceptowanych przez panstwo to co….   
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale