Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  106   0

Naimski o antypolskiej osi niemiecko rosyjskiej.

 

Naimski „Putin w tekście opublikowanym w „Gazecie Wyborczej”, bez wątpienia przemyślanym, używa trybu dokonanego. „Mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw”. To znaczy, że są po słowie.”… „Wprawdzie w sensie wojskowym agresja Rosji nam nie zagraża. Świat się zmienił, narzędzia agresji też. Koalicyjność Polski wzrasta, kiedy ewentualni partnerzy przestają się bać wciągnięcia w konflikt z Rosją”. Może się okazać, że polska gospodarka, świat finansów, mediów, zostaną poddane wpływom niezgodnym z naszymi interesami.”...” Czyli budować swą siłę, gospodarkę, polepszać rządzenie, inwestować w edukację,”...Na czym miałaby polegać finlandyzacja? Na pogodzeniu się Rosjan z tym, że Polska jest formalnie członkiem Unii i NATO, i równoczesnym uzyskaniu znaczącego wpływu na strategiczne kierunki polskiej gospodarki i polityki. Choćby właśnie uzyskanie zaniechania wspierania przez Polskę Ukrainyalbo próba załatwienie z Amerykanami wyłączenia Polski z amerykańskich planów strategicznych”...” Koalicyjność Polski wzrasta, kiedy ewentualni partnerzy przestają się bać wciągnięcia w konflikt z Rosją” ...”Jeśli założyć, że rzeczywiście został albo zostanie zawarty nieformalny deal niemiecko-rosyjski, to co na tym chcą zyskać Niemcy?Ugruntowanie swej wiodącej roli w Europie....” Otóż Rosjanie mają tę pamięć jeszcze dłuższą. Mają w niej zakodowane, że Polska teoretycznie może być ważna”.. „Pan mówi o zagrożeniu rosyjskim. Ale odbieramy rosyjskie sugestie, że w zamian za weryfikację przez Warszawę polityki wschodniejMoskwa byłaby gotowa do uznania Polski jako ważnego gracza europejskiego”...calosc wywiadu Skwiecinskiego z Naimskim tutaj
Polecam wszystkim ten wywiad, wpisujacy sie w szeroka dyskusje o tym czy Polska powinna zrezygnowac z odbudowy swojej pozycji politycznej, gospodarczej i technologicznej. Ziemkiewicz na przyklad proponuje aby obrac kurs na wasalizcje w stosunku do Niemiec ,za co w zamian liczy na ich zgode na modernizacje kraju i zgode na budowe elektrowni jadrowych.
W ten typ myslenia wpisuje sie rowniez Tusk i Sikorski. W zasadzie wszystcy sa zgodni co do tego ze istnieje „naturalny” sojusz niemiecko rosyjski.Naimski wskazal korzysci jakie odnosza z niego Niemcy i Rosja. Naimski , ktorego wywiad jest zatytulowany „ Polska w czasie darowany” mowi to samo co Rokita. Rokita rowniez dostrzga pogorszenie systuacji geopolitycznej Polski. Proponuje przeczekac.
Waznym nowum jest to co napisal Naimski o sposobie postrzegania Polski przez Rosje. O lekach Rosji w stosunku do Polski. Rosja uwaza ze teoretycznie Polska moze byc wazna . Dlatego zarowno Niemcy jak i Rosja tak ostro zwalczaja polska polityke jagiellonska. Bo w realizacji celow tej polityki tkwi glowne zagrozenie dla Rosji i Niemiec. Odbudowa sojuszu jagiellonskiego , ktorego pierwszym etapem byloby zbudowanie startegicznego sojuszu polityczno gospodarczego z Ukraina. Kto wie , byc moze to za namowa Naimskiego Kaczynski dwa miesiace temu publicznie zaoferowal Juszczence zawiazanie scislego startegicznego sojuszu politycznego pomiedzy Polska a Ukraina. Sojuszu jagiellonskiego.Zrealizowanie celow polityki jagiellonskiej to wlaczenie Ukrainy i Bialorusi do NATO i Unii Europejskiej. To zas pozwoliloby Sojuszowi Jagiellonskiemu wykorzystac oslabienie Rosji o ktorym mowil Naimski i okrazenie jej na Kaukazie. Nie bez powodu Shakashwili w czasie pobytu w Warszwie mowil „ Wszyscy jestemy Polakami”. Naimski mowil o duchu , jako istotnym czynniku . Deklaracja prezydenta Gruzji jest najlepszym dowodem na to ze  Polska tego ducha posiada  , a przynajmniej oboz patriotyczny.
Kiedy Tusk w swoim przemowieniu na Westerplatte w przemowieni „sluzebnym” w stosunku do Niemiec i Rosji zaatakowal polityke jagiellonska , co skonczylo sie wyjazdem Tymoszenko bez wczesniej zaplanowanego spotkania z Tuskiem pisalem ze taka wasalna postawa jest zlym sygnalem dla naszych sojusznikow w tym glownie Ukrainy. Sygnalem ze barkuje nam stanowczosci i odwagi w przeciwstawianiu sie Rosji. Naimski rozwija to piszac o naszej zdolnosci do zawierania sojuszy „Koalicyjność Polski wzrasta, kiedy ewentualni partnerzy przestają się bać wciągnięcia w konflikt z Rosją”.  Naimski zwrocil uwage na korzysci jakie moze wyniesc Polska realizujac zdecydoweanie polityke jagiellonska. Mozemy miec wieksza sile wewnatrz  Unii majc startegicznych sojusznikow poza Unia. Dlatego jestem bardzo „zdziwiony” ,  / Naimski: Może się okazać, że polska gospodarka, świat finansów, mediów,zostaną poddane wpływom niezgodnym z naszymi interesami./  , no moze po tej uwadze Naimskiego jestem juz mniej zddziwiony  ze tak doniosla deklaracja jak propozycja scislego starategicznego sojuszu z Ukraina zlozona przez glowe Panstwa Polskiego prezydenta Kaczynskiego pies z kulawa noga sie nie zainteresowal.
Nie tylko srodowiska opozycyjne pisza o kryzysie panstwa. Rowniez Staniszkis, Rokita, a nawet twardy lewicowiec Kik .ten ostatni w porywie rozpaczy propnuje okregi jednoamdatowe z ordynacja wiekszosciowa aby tylko oslabic gangi polityczne okupujace Polske
Rokita grzmi o upadku szkolnictwa, nauki, zagrozeniu energetycznym / opisuej opieszalosc rzadu w sprawie budowy elektrwoni jadrowych. Michalkiewicz pisze o celowym takim sterowniu polska gospodarka , nauka i  polityka, aby Niemcy mogly zrealizowc plan z poczatku XX wieku , Plan stworzenia z Polski gospodarki peryferyjnej. Staniszkis pisze w swoje analizie Kryzysu panstwa ze najistotniejszym jego symptomem jest to ze pierwsi traca prace najlepiej wyksztalceni. O konsekwencjach tego nie musze pisac. Ziemkiewicz rowniez dostrzega problem zacofania technologicznego, ustojowego Polski.Z tym ze wysuwa wnioski ze Polska jest za slaba aby wbrew Niemcom mogla dokonac modernizacji technologicznej, edukacyjnej i politycznej. Proponuje uznanie wasalnej roli Polski wobec Niemiec , natychmiastowej rezaygnacji z niekorzystenj dla Niemiec polityki jagiellonskiej. Ziemkiewicz liczy na to ze Niemcy kontrolujac Polske politycznie zgodza sie na niezbedna modernizacja , w tym na budowe elektrowni jadrowych.Naimski rowniez dostrzega problem koniecznosci modernizacji. Poza tym Naimski chyba jako droga osoba po Michalkiwiczu pisze  otwartym tekstem ze wplywy obcej agentury przeloza sie na kontrole polskiej  gospodarki , finansow, mediow. Ziemkiewicz idzie jeszcze dalej . Pisze o niemieckiej kontroli nad kultura i przestrzenia intelektualna Polaki.Pisze np.  o upadku projektu budowy pomnika , ktory przeszkadal Niemcom, na decydowaniu przez Niemcy o liscie prelegentow na jednej z polskich konferencji oraz na kontroli Niemiec nad zyciem intelektualnym realizowanym porzez fiansowanie tej dziedziny. Ja nazwalem to gemanizacja intelektualna. W kontekscie tej germanizacji chcialbym wrocic do zamilczenia propozycji Kaczynskiego sojuszu ukrainsko polskiego.
 
Moje podsumowanie i uwagi  . Polska moze byc podmiotem politycznym , gospodarczym i technologicznym tylko w scislym sojuszu z Ukraina. Tutaj warto przypomniec co powiedzial ukrainski prezydent Juszczenko. Nie ma wolnej Ukrainy  bez wolnej Polski . Nie ma wolnej  Polski bez wolnej Ukrainy . Polsce  potrzebna jest modernizacja polityczna, czyli zmiana konstytucji  Glowne kwestie to zlikwidowanie urzedu premiera i przekazanie calej wladzy wykonawczej w rece majacego mandat narodu prezydenta .To zreszyta jeden z projektow Rzecznika Praw Obywatelskiech .Zmiana systemu wyborczego z proporcjonalnego na wiekszosciowy, system jednomandatowy, jednoturowy, uczynienie z referendum jednego z glownych zrodel prawa i jego ineterpretacji. Uzdrowienie wymiaru sprawiedliwosci poprzez demokratyczny wybor sedziow i prokuratorow.
Modernizacji wymaga system edukacji , nauki , technologi , podatkowy.
Ale kazde z tych zagadnien to osobny wielki problem  . Upadek niemieckiego systemu ubezpieczen spoleczenych,  prawa dziecka. Np czy dorosli moga wedlug swojego widzimisie dokonywac genetycznych manipulacja na zarodkach , Zabezpieczenie sie przed tym o czym mowil Kaczynski. Przed tworzeniem sie  klasy „arystkratycznej” biurokracji , pozbawionej kontroli demokratycznej .Kaczynski mowil o Europie, ale pierwsze objawy tworzenia takiej stojacej ponad prawem warstwy obserwujemy takze  w Polsce.             
 
Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale