Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  62   0

Schetyna i Tusk to łaskawi panowie dla Polakow. Konsty-Tuskcja

 

Schetyna „"Rzeczywiście jest ten zapis, bardzo ważny, o powszechności w wyborze prezydenta, chcemy go potwierdzić. Nie chcemy zabierać Polakom tej możliwości wyboru, bo ona jest bardzo ważna i bardzo upodmiatawiająca" - przekonywał. „ źródło wypowiedzi Schetyny tutaj
 Dwaj magnaci polityczni ,  panowie na Polsce , Tusk i Schetyna  łaskawie nie chcą Polaków sprowadzić do roli przedmiotu politycznego ,jakim by się stali gdyby przeszla Konsty-Tuskajca odbierajaca im status podmiotu politycznego w Polsce.. Łaskawie nie chcą odebrać Polakom prawa wyboru prezydenta. Czytając tylko tę jedna wypowiedź Schetyna widzimy inteligentnego , wyrachowanego gracza politycznego chcącego świadomie ograniczyć demokrację Polsce. Krasnodębski , albo Śpiewak pisał o ,ze rząd Tuska traktuje społeczeństwo polski przedmiotowo , stara się Polakami manipulować i urabiać jak bezmyślna masę , której dzieki manipulacji miedzy innymi medialnej można nadać dowolny kształt. Ta jedną wypowiedzią Schetyna udowodnił  ,że ma właśnie taki stosunek  do społeczeństwa. Że jest masa, której magnaci polityczni mogą arbitralnie nadawać i odbierać prawa demokratyczne , że nie traktują Polaków i społeczeństwa jako suwerena od którego pochodzi władza i prawa w Polsce ale jak przedmiot działania gangów politycznych.
Schetyna jest świadom ,ze prawo do wyboru prezydenta jest upodmiotawiające Polaków. Jeśli Schetyna ma racje to oznacza ze Tusk z projektem swoje Konsty-Tuskcji robili zamach właśnie na owa podmiotowość polityczna Polaków. O tym ,że jest  to zamach na demokracje i wolności obywatelskie w Polsce miało świadomość  większość osób . Tu chodzi o coś innego . Chodzi o świadomość magnatów politycznych Platformy że ich projekt uderza w podmiotowość polityczna Polaków , czyli ogranicza ich demokratyczne prawa. Tusk i Schetyna maja swiadomość że ich projekt ogranicza demokracje.  Maja również świadomość że to oni magnaci polityczni a nie Polacy są dysponentami  praw demokratycznych społeczeństwa. Proszę zobaczyć cynizm   magnata  Schetyny „  Nie chcemy zabierać Polakom „Tak jakby Schetyna i Tusk coś mogli Polakom dawać lub zabierać , upodmiotowić ich lub sprowadzać do roli masy , do pozycji chłopów pańszczyźnianych we własnym krajem.  
Jeśli taka możliwość  jest tylko wytworem chorej wyobraźni Schetyny to należy tylko dziwować się jej wytworom. Co jeśli jest to już rzeczywistość . Co jeśli fasadowa demokracja jest już tak slaba 
 
 
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale