Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2278k odsłon
  785   0

prof Hołówka. marksizm kulturowy jako etyka w szkołach

„Kiedy człowiek staje sie człowiekiem” to tytuł wizji etycznej Hołówki . :
„Ksiądz arcybiskup Józef Michalik odnosi się do publicznej debaty na temat bioetyki ze zrozumieniem i szacunkiem dla osób reprezentujących inne poglądy niż katolickie. „Publiczna debata, oficjalne nauczanie oraz głosowanie posłów w tej sprawie, jak i w każdej sprawie etycznej, jest głosem sumienia...” dyskusja bioetyczna dotyczy spraw zasadniczych dla wolności sumienia, systemu prawa w Polsce i szans realizowania w miarę jednolitego programu wychowawczego w szkołach.”...” Zarodki i płody powinny otrzymać ustalony prawnie status specjalny”...” Nie wolno też ich wykradać do własnych potrzeb prokreacyjnych, zamieniać lub hodować do zaawansowanego stanu płodowego, by je następnie porzucić. Nie wolno ich kupować ani sprzedawać.”...”To prawda, że zarodki te nie są pełnym, samodzielnie funkcjonującym organizmem, ale nie są też przedmiotem ani towarem. Należy im zatem przypisać status specjalny, w pewnym stopniu analogiczny do statusu organów transplantowanych, których też nie wolno porzucać, sprzedawać, wymieniać itd. One też nie mogą być przedmiotem własności, choć są zawsze przypisane do pewnych osób i nie wolno ich bezmyślnie niszczyć, gdy jeszcze mogą być użyteczne.” Całość przemyśleń Hołówki tutaj.
Mój komentarz
Czy zarodek jest człowiekiem, czy nie ?. Czy dzieci to bezpodmiotwe źródło zaspakajnia instynktów rodzicielskich ? . To fundmenatlne pytania  , odpowiedź na które będzie stabnowiła o przyszłości gatunku ludzkiego.
Chciałbym sie jednak skoncentrowac na zagrożeniu dla demokracji i wolności obywatelskich jakie niechcący zapewne umieścił w swoim tekscie Hołówka. Chodzi o wprowadzenie ideologi marksizmy kulturowego do szkół jako obowiązującej wykladowej etyki. Pozwole sobie zacytować  Hołowke: „..dyskusja bioetyczna dotyczy spraw zasadniczych dla wolności sumienia, systemu prawa w Polsce i szans realizowania w miarę jednolitego programu wychowawczego w szkołach.”.
Jednolity program wychowawczy w szkołach, który jak sie domyslamy z kontekstu wypowiedzi zawierac bedzie w sobie ujednolicone poglądy etyczne oraz ocene wynikajacych z tej etyki norm prawnych.
Ujednolicony totalitarny marksizm kulturow w szkołach. Czy w imie demokracji i wolności obywqtelskich powinnismy sie zgodzic na wprowadzenie ujedoliconego programu wychowawczego w szkołach. Czy to Hołowka, lub ktos inny ma tworzyc jednolity program wychowawczy dzieci , czy tez to rodzice powinni miec prawo do wychowywania dzieci , do wpajania im własnych postaw etycznych i własnej oceny zjawisk zachodzacych w świecie.
Czytając koncepcje etyczne i  prawne oraz edukacyjne Hołówki  nie ma najmniejszej watpliwości ,ze jest on przedstawicielem parareligi jaka jest marksizm kulturowy. Nie można nikomu odmówic prawa do wolnosci słowa , do prób przekonania innych do swoich pogladów. Ale nie można nikomu pozwolic na próby prania mózgu dzieciom , na rozciągnięcie jedynie słusznej kontroli mentalnej przez państwo nad szkołami.        
 Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”     
Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale