Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2286k odsłon
  685   0

Rokita o likwidacji w dwa lata urzędu Prokuratora Generalnego.

 

Rokita kilka dni temu powidział ,że pomysł rozdzielenie urzędu Prokuratora Generalnego od urzędu Ministra Sprawiedliwości to zły pomysł i że w ciągu najwyżej dwóch lat ten rozdział zostanie zlikwidowany. Argumentowal to tym ,że przy najbliższym zbiorowym morderstwie lub gwałcie wyborcy zapytaja sie rzadu co zamierza z tym zrobic. A rząd nie może zrobić nic, bo nie ma zadnej władzy.
Gdyby przesłuchania kandydatów na Prokutarora Generalnego  były upublicznone i transmitowane może dowiedzielibysmy sie więcej róanych rzeczech, kóre ujawnili kandydaci : o koteriach w prokuraturze, braku kompetencji oraz o istnieniu podziemia decyzyjnego .
O ile Korwin Mikke, cieszy się z tego ponieważ motłoch został odsunięty od powoływania urzednika o tyle już Michalkiewicz uważa że Tusk ze starchu oddał urząd Prokuratora Generalnego jak to nazywa rozwiedce. Oprócz Rokity , Michalkiewicza , równiez Kaczyńscy i reszta PiSu są przeciwni powsatniu tego urzędu.
Według mnie najistotniejszym problemem jest ograniczanie przez Tuska demokracji, dalsza oligarchizacjia struktur państwa. Prokurator Generalny to faktycznie nowa władza o mocniejszym umocowaniu niż premier. Prokurator Generalny jest powoływany na lat 6 i aby go odwołac musi być decyzja Sejmu wiekszością dwóch trzecich w szczegołnych warunkach . Premiera rzadzącego Polska powołuj esie n aokres maksymalnei czterech lat , można go odwołac w kazdej chwili. Utworzone nowe faudalne księstwo , z kolejnych oligarchą naczele. Juz Schetyna w wywiadzie o ile się nie mylę z Olejnik zasugerował ze swoim uśmieszkiem Kuglarza ,że Krajowa Rada Sądownictwa wybierze takich kandydatów ,że nie bedzie miało znaczenie dal Platformy jakiego kandydata wybierze Prezydent. To daje obraz upolitycznienia i zakulisowej gry koteri o to czyj człowiek zostanie baronem na Urzędzie. Gdyby jakies lobby lub obcy wywiad miał wpływ na wybór to napewno wybierze sie tego, którym najłatwiej sterowac, czyli na którego ma sie haka.
Jeśli   Tusk doszedł do wniosku ,że sam nie może zagwarantować dobrego funkcjonowania prokuratury to najlepszą i najnaturalniejszą droga wyboru prokuratora byłaby metoda amerykańska w której prokuratorów albo wybieraja obywatele albo jet wybierany przez prezydenta.
Wymyslna  postkomunistyczna , neofeudalna metoda wyboru Prokuratora Generalnego jest zamachem na demokracje, na jej ograniczenie. Dlaczego. Ponieważ kolejny obszar władzy panstwowej został pozbawiony demokratycznej legitymacji oraz demokratycznej kontroli. Nie możemy za istnienie podziemia decyzyjnego ani za istnieni patologicznych koterii nikogo ukarać. Zawsze Tusk bedzie mógł powiedzić że za wzrost potęgo mafii , korupcji i degneracji prawa  on nie odpowiada. Odpowiada Prokurator Generalny, który odpowiada za np wzrost przestepczości tylko przez Bogiem i Historią.
Największym zagrożeniem dla demokracji i państwa jest jednak mozliwośc powstania przestępczej koterii , która dysponując hakami na członków Krajowej Rady Sądownictwa bedą mogły za kazdym razem wymuszac na nich wskazywanie kandydatów , którzy będą chronili gangi , mianowali niekompetentnych al elojalnych  prokuratorów nizszego szczebla .Na pewno bardzo szybko zobaczymy skutki decyzji o powłaniu nowego urzędu .Szybka i gwałtowna patologizacje prokuratury oraz rosnace zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.
Rokita ma racje. Bardzo szybko zaczniemy sie domagac likwidacji niezależnego Urzedu Prokuratora Generalnego. Tylko czy nie bedzie juz za późno.
Oczywiście , gdyby Prokuratora Generalnego wybierano w wyborach powszechnych, a do tego lokalni prokuratorzy byliby tak jak w USA wybierani przez lokalne społeczności to byłby to cywilizacyjny krok do przodu. A tak jest to krok do przodu ale w strone państwa neofeudalnego.    
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
   
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale