Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  48   0

Komorowski obiecuje PSL tekę premiera

 

Tytuł wywiadu z Komorowskim „Kolalicjant zostawił nas na polu bitwy : „.To, że nie umawiamy się na jedną kadencję, tylko na dłuższą drogę polityczną, i zawieramy minimalne porozumienie programowe. W ramach takiego porozumienia słabszy partner mógłby nawet przez jakiś czas dysponować premierem, który oczywiście realizowałby wspólny program.”...”,, Donald Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Wystartuje Bronisław Komorowski i wygra. To słowa Janusza Palikota sprzed kilku dni.”...” Jesteśmy po wielu rozmowach w kierownictwie partii. Mogę tylko powiedzieć, że mamy plan polityczny, który staramy się od pewnego czasu realizować. On ma kilka wariantów, w tym i ten, który stawia przede mną duże wyzwania. Nadal jednak uważam, że gwarantem sukcesu wyborczego jest kandydatura Donalda Tuska.”...” Jestem zwolennikiem poprawiania obecnej konstytucji, ale nie pisania jej na nowo. Polska jest zbyt dużym krajem, żeby nią rzucać od ściany do ściany i co kilka lat zmieniać ustrój – a to na prezydencki, a to na kanclerski. Podoba mi się projekt zmian przygotowany przez trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego””... wywiad z Komorowkim tutaj
 
Mój komentarz.
Komorowski wpadł w panikę. Klęska w komsji hazardowej. Co takiego PSl odrzucił w targach z Platformą ,że Komorowski oferuje PSl fotel premiera. Zapewne oferuje już teraz po rozpoczeciu kampani wyborczej. Komorowski napisał ,że w Platformie rozwazaja kilka wariantów , w tym jedne , który stawia przed nim duże wyzwania. Czyżby pomysł Kaczyńskiego sprzed kilku miesięcy koalicji PSL , PiS i SLD i utworzenia rządu nabierał rumieńców.
 A może boi się scenariusza ,że jesłi wygra wybory prezydenckie kandydat Platformy np Sikorski to pozostałe partie aby się nie dać zmarginalizowac utworza koalicje rzadową. Komorowski aby zapopiec takiej koalicji oferuje zapobiegawczo Pawlakowi tekę premiera. Pozwoli mu to osiągnąc dwa cele. Powoli marginalizowć Tuska. Tusk  jako szef parti miałby słabsza pozycje od marszałka Sejmu. I drugi  nie dopuścić do osłabienia Platformy. Jeśli Tusk upadnie, a wszystko na to wskazuje , bedzie to pokaz\ misternej gry sił w Platformie ale i wokól niej.  Wejście w kolaicje rządową z PSL i SLD jest dla PiS u po przegranych wyborach ostatnią szansa na niedopuszczenie do zdecydowanego zwycięstwa Plafromy w wyborach do Sejmu.   
 
Inna bardzo wazną deklaracja jaka wygłosił Komorowski jest jego deklaracja przystapienia do antydemokratytcznej konserwy ustrojowej. Chodzi o jego deklarację poparcia dal projketu trzech prezesów Trybunału Konstytucyjnego zmierzajacy do ograniczenia demokracji w Polsce .Chodzi o pozbawieie Polaków prawa wybierania Prezydenta RP w demokratycznych wyborach powszechnych zastepując wole naszego społeczeństwa oligarchicznym rozwiązaniem . Wyborem Prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe. Warto monitorować działania tego obozu konserwy ustrojowej ,oraz notowac , kto wspiera te idee ,  bo któregoś dnia obudzimy się w panstwie wodzowsko - oligarchicznym / Spiewak nazwał nasz system polityczny wodzowsko oligarchicznym /.
Z pewnością w następnej kadencji możemy być swiadkami próby zoligarchizoania samorzadów poprzez   zlikwidowanie bezpośrednich wyborów wojtów, prezydentów miast i burmistrzów.
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
         
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale