Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  89   0

Krsnodębski o Niemcach ,kacyku Tusku i polskim Bantustani

Krasnodebski „Chodziło przede wszystkim o to, że Nagroda Karola Wielkiego zostanie wręczona w połowie maja w czasie trwania kampanii prezydenckiej w Polsce. Nie przypuszczam, by jury nie zdawało sobie z tego sprawy. Trudno więc nie uznać jego decyzji za próbę wpływania na polskie wybory. Uważam, że jest to nie do przyjęcia”…” Niezależnie od różnic poglądów politycznych wszystkim Polakom powinno zależeć na tym, aby Polska nie była traktowana przez potężnego sąsiada jak Bantustan”….: biskup Heinrich Mussinghoff z Akwizgranu „..”„interesujące jest to, że jest on Kaszubem i już dlatego rozumie mniejszości”...całość tutaj
 
Mój komentarz.
Warto zwrócić  uwagę na dwie kwestie poruszone przez Krasnodębskiego w kontekście przyznani a Tuskowi wysokiego odznaczenia Niemieckiego . Pierwsza kwestia jest wola Niemiec  kreowania i kontrolowania polskiej sceny politycznej. Wola ta przybiera formę ostentacji. Można dojść do wniosku ,że Niemcy czuja się tak pewnie , ze mogą sobie pozwolić na oficjalne wskazywanie faworytów.  
Druga kwestią jest wola polskich polityków w, w tym szczególnie Tuska na jawne , praktycznie oficjalne wspieranie ich kampanii przez Niemcy.
Należy wyciągnać   z tego wniosek ,że społeczeństwo polski dojrzało do tego aby uznać ,że poparcie Niemiec oznacza faktyczną nominacje n stanowisko Prezydenta RP. Co to oznacza dodatkowo, Otóż to że ludzi Ew Polsce podobnie jak w Bantustanie zdają sobie sprawę , że wybranie polityka broniącego interesów polskich , nie mającego inwestytury Niemiec może oznaczać retorsje .
Warto zwrócić uwagę na inna niż Krasnodębskiego  analogie. Bantustan, czy księstwa ruskie pod panowaniem Mongołów. Warunkiem najważniejszym aby być księciem i móc eksploatować własnych poddanych była całkowita lojalność  wobec obcych . Bunt księcia oznaczał najazdy , morderstwa i  niszczenie dobytku jego poddanych. Czyżby społeczeństwo polskie osiągnęło taki poziom samoświadomości jak chłopstwo ruskie, które często wolało  być eksploatowane przez mongolskiego namiestnika niż być narażonym na odwet .      
 Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale