Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  38   0

Tusk nie powinien jechać do Katynia jako gość Putina

 

Tusk nie powinien jechać do Katynia. Jego skwapliwa, błyskawiczna i  usłużna zgoda na przyjęcie zaproszenia źle świadczy o Tusku. Tusk ni zachowuje się jak polski mąż stanu ale jak lenny książę ruski wezwany przez mongolskiego pana.  Sam fakt ,że Putin wchodzi z butami  jako gospodarz polskiej martyrologicznej uroczystości już powinien  budzić sprzeciw. To przecież Polacy powinni decydować o tym , kto i kogo będzie   zapraszał. To nie jest uroczystość rocznicowa powstania  NKWD, na którą Putin miałby absolutne prawo zapraszać  kogo mu się żywnie podoba , z Tuskiem na czele .  Jest jednak rzeczą oczywista ,że państwo polskie , Polaków w szerokim tego słowa znaczeniu na tego typu uroczystościach powinna reprezentować  Prezydent Polski, którego urząd uosabia  Majestat Rzeczpospolitej. Uroczystości w Katyniu , to nie jest wizyta państwowa , dyplomatyczna,  podczas której przy suto zastawionym stole uzgadnia się wzory pieczątek na półtuszach wieprzowych. Tutaj oddaje się hołd pomordowanym i jest rzeczą upokarzająca ,że spadkobierca  oprawców  mianował się gospodarzem tej uroczystości , co Tusk gorliwie i zaaprobował. Nie rodziny ofiar , ich bliscy , ale były członek KGB ,będzie głównym uczestnikiem spotkania na miejscu kaźni  poświeconego modlitwom  i wspomnieniom. Gdyby Tusk nie przyjął zaproszenia jako premier , ale pojechał tam z Kaczyńskim  , jako osoba prywatne to ustawiłoby butnego Rosjanina  na właściwym miejscu i pokazałby światu  ,że polski premier nie jest na posyłki Kremla. Niewątpliwie dobrym zwyczajem byłoby aby to Polacy akceptowali  obecność rosyjskich oficjeli , bo przecież może dojść do sytuacji ,ze polski uroczystości zostaną poprzez nich sprofanowane.  
Na szczęście obłąkany żądzą władzy i splendorów Tusk już niedługo zostanie odsunięty na boczny tor. Ale tyle złego co on wyrządził  polskiej pozycji na wschodzie to nie zrobił żadnej polski premier w ostatnim dwudziestoleciu. Teraz zostanie wprowadzony zwyczaj ,że to Rosjanie będą gospodarzami  polskiej uroczystości wspominania pomordowanych  polskich patriotów. To wielki sukces tandemu  Tusk Putin.    
 
                 ---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacji Linki do ich wypowiedzi
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale