Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  53   0

Palikot. W czyim imieniu Tusk administruje Polską

„Palikot twierdzi w niej, że główną cechą rządów Tuska jest rezygnacja z polityki wielkich celów,czyli trudnych i niepopularnych reform. Ma to być jednak zaleta.„Proszę sobie wyobrazić, że Platforma robi wielką reorganizację NFZ, na której zyska 15 milionów Polaków. Ale przy tak wielkiej operacji popełni kilka błędów, na których straci 500 osób. O kim media będą przez całe tygodnie pisać – o tych 15 milionach czy o 500 osobach? O kim będzie mówić opozycja?”…” „Tusk jest pierwszym politykiem, który nie zadaje sobie pytania, co po nim zostanie. Bo czy coś musi pozostać?”. …”Według Palikota celem Tuska jest tylko sprawne administrowanie krajem i spowodowanie, by ludzie zapomnieli o polityce. „Tusk buduje pierwszą w III RP władzę suwerenną, a zatem taką, w której między nią a społeczeństwem nie ma żadnych samozwańczych pośredników. (...) Tusk stoi sam naprzeciw społeczeństwa i jako pierwszy słyszy, czego ono chce. A nie chce ono żadnych wielkich celów, tylko spokoju, chce się oddać konsumpcji, chce mieć na nią środki i wolny czas”….źródło tutaj
 
Mój komentarz
Dyktatura status quo, Polska nierządem stoi. Tak można w skrócie streścić zadania i sukcesy Tuska według Palikota. W zasadzie Palikot potwierdza, to co niektórzy , w tym Michalkiewicz i Krasnodębski mówią już od dawna. Tusk jest jedynie administratorem, W czyim imieniu zatem administruje, bo chyba nie w imieniu tych 15 milionów. O nowatorskiej koncepcji władzy suwerennej Palikota nie ma co pisać , bo przecież Tusk ze swoja grupa faktycznie  mianują posłów. Wybory to zwykła formalność, czasem dochodzi do jakiejś drobnej korekty. Można mówić o nieudanej próbie stworzenia przez Tuska władzy suwerennej, niezależnej od wyborców.
Jest takie powiedzenie, jeśli się nie idzie do przodu to się co faktyczni cofa. Palikot jak widać popiera cofanie się Polski po rządami Tuska
Należy zadać sobie pytanie, czy brak wielkich celów społeczeństwa to wynik tego ,że społeczeństwo polskie jest marnej jakości , czy tez przywództwo  jest podłej jakości. Wbrew opinii  Palikota Polska i polskie społeczeństwo ma wielkie cele. Wystarczy wspomnieć o polityce jagiellońskiej.
Warto wspomnieć też esej  neokonserwatysty  Kagana , który pisze o swego rodzaju świadomości społeczeństw amerykańskiego i europejskiego. Uważam ,że cele społeczeństw , ich etyka ma swoje źródło właśnie w całej sumie , a raczej w zjawisku synergii właściwości poszczególnych jego członków, historii , puli genetycznej warunkujące w pewnym stopniu konkretne zachowania społeczne  . Oczywiście im mniejsze społeczeństwo tym łatwiej próbować  nim manipulować. Aby osiągnąć zamierzone efekty należy na długi okres czasu przyłożyć sztancę do społeczeństwa.
Palikotowi  pomyliła się próba Tuska i jego grupy wmówieniu Polakom ,że jedynym ich celem jest sex, nażreć się ,i nachlać. Ale na pewno najistotniejszym czynnikiem ,który wpływa na cele, na świadomość całego społeczeństwa jest kwestia dzieci i rodziny. Prawdziwe elity, bo nie mowie o celebrities show biznesu  pokazujących co się da , ani o celebrities show polityki typu Marcinkiewicz , czy Palikot . W Europie elity bardzo dobrze wykształcone ,  posiadające wielomilionowe majątki posiadają stabilne rodziny z przynajmniej dwójką trójka dzieci. Rozwody są rzadkością. Za to klasy niższe są zachęcane do konsumpcji , potraktowania dzieci i rodziny niezobowiązująco, generalnie do życia byle jakiego.
Bo posiadanie rodziny, dzieci musi niejako z definicji generować dalekosiężne cele. Wystarczy zadać sobie pytanie. Czy za kilak, kilkanaście lat , kiedy dzieci  podrosną, to czy będzie dla nich praca. Czy będzie to praca niskokwalifikowanego emigranta zbierającego pomarańcze w Hiszpanii , czy  fizyka jądrowego budującego polskie elektrownie atomowe.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale