Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  187   0

Czy Medwiediew pomaga Tuskowi przeciwko Kaczyńskiemu.

Czy tragicznie zmarły Lech Kaczyński był politykiem antyrosyjskim. Oczywiście. Polityka kierująca się polską racja  stanu jest ze swej natury pro ukraińska . Ze swej natury jest tez antyrosyjska i antyniemiecka.
A Lech Kaczyński w swoich działaniach kierował się właśnie polska racją stanu. Polityka jagiellońska ,której praktyczne fundament położył jest ze swej natury antyrosyjska i antyniemiecka, gdyż realizacja jej celów osłabi i Rosje i Niemcy. Wzmocni za to między innymi Polskę i Ukrainę. Dlatego też Niemcy i Rosja ze wszystkich sił przeciwstawiają się przyjęciu Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO. Lech Kaczyński walcząc o wejście Ukrainy do Unii dokonywał działań jawnie antyniemieckich i antyrosyjskich. Montując  koalicje pro gruzińską również dokonywał działań antyrosyjskich.
Najwyższym jednak wrogim  Rosji i Niemcom  aktem była oferta Lecha Kaczyńskiego skierowana do ówczesnego prezydenta Ukrainy Juszczenki aby Polska i Ukraina zawiązała ścisły  strategiczny sojusz polityczny. Lech Kaczyński argumentował ,że sojusz ten będzie jednym z najsilniejszych sojuszy w Europie.
Rosja i Niemcy wspólnie podjęły się antypolskiego przedsięwzięcia jakim jest rurociąg północny. Wiąże się z to ze strategicznymi planami Niemiec kontroli energetyki całej Unii . Bardziej szczegółowo pisałem o tym w jednej z poprzednich notek. Ilustracja kuriozalnych antypolskich posunięć Niemiec jest artykuł Ziemkiewicza , w których godzi się on na rolę Polski jako wasala Niemiec licząc na to ,że Niemcy zgodzą się n modernizacje polski oraz że zgodzą się na … budowę elektrowni atomowej . Wynik z tego ,że Niemcy prowadząc antypolska politykę blokują jej modernizacje i …budowę elektrowni jądrowej.  O budowie antypolskiego centrum poświeconemu wypędzeniom , które kreować będzie  nastroje roszczeniowe tez wart wspomnieć. Warto wspomnieć również o antypolskiej ofercie jaka złożył Putin Niemcom w słynnym Liście do Polaków / faktyczni list jest skierowany  do Niemiec /Faktycznie  zaproponował zbudowanie niemiecko rosyjskiej Wielkiej Europy.   
Są oczywiście politycy proniemieccy tacy jak Tusk i Sikorski. O „tezach programowcy „ służebnych wobec Niemiec Sikorskiego Rokita napisał ,że wstydziłby się czegoś takiego minister nawet najmniejszego kraju. Prasa niemiecka bardzo sobie zresztą chwali Tuska , instruując go co do roli jaką ma pełnić Polska w stosunku do Rosji .
Lech Kaczyński w odróżnieniu od Sikorskiego i Tuska bronił i realizował interesy Polski tak samo jak Merkel niemieckie, czy Putin rosyjskie. Kaczyński zasłużył sobie tym zresztą na szacunek Merkel, która właśnie za to go ceniła.
Medwidiew i Putin zaraz po katastrofie zorientowali się , że kontynuatorem twardej niekorzystnej dla nich polityki jaką prowadził Lech Kaczyński  będzie jego brat Jarosław Kaczyński , który najprawdopodobniej zostanie prezydentem.  Aby pomóc Tuskowi i Komorowskiemu zaczęli swoja szopkę  z pojednaniem polsko rosyjskim , współpracą ekonomiczną. Dlaczego nazywam to szopka. Ponieważ Polska stanowi dla planów imperialnych Rosji śmiertelne zagrożeni . Polska może być motorem zbudowania tak zwanego sojuszu jagiellońskiego , które trzonem  byłaby Polska i Ukraina, a do którego dołączyłaby Litwa i Białoruś. Jeśli  Ukraina i Białoruś znalazłyby się w Unii to sojusz ten miałby decydujący głos w praktycznie wszystkich sprawach , a szczególnie rosyjskich. Sojusz ten pozbawiłby nadmiernego znaczenia w Unii strategicznego  sojusznika Rosji Niemcy. Również inne  państwa z Gruzja na czele liczą na konturowanie przez następnego prezydenta Polski tej samej antyrosyjskiej linii .Polska dzięki Lechowi Kaczyńskiemu zaczęła pełnić role nieformalnego lidera nieformalnego bloku małych zagrożonych państw. Polityczny potencjał zbudowany przez Lecha Kaczyńskiego dostrzegł tez Barack Obama , który zdecydował się osobiście pożegnać Kaczyńskiego bohatera narodowego Gruzji.       
Jarosław Kaczyński ustawiając się w kampanii  prezydenckiej jako kontynuator linii brata spotkałby się ze sprytnie montowaną  przez Medwiediewa i Tuska pułapką . Rosja zostaje naszym przyjacielem. może nawet przekaże archiwa katyńskie , obieca nawiązanie  współpracy ekonomicznej, tak dużo obiecuje, na co więc kontynuowanie twardej , szkodliwej teraz linii  Lecha Kaczyńskiego. Zacznie się ustawiać Jarosława Kaczyńskiego w kampanii i wyborczej jako anachronizm, szkodnika, na drodze do braterskich stosunków z Rosją. Kogos kto chce kontynuować linie polityczną już przestarzałą, bezowocną
Wszyscy, ci którzy biorą za dobrą monetę  wypowiedzi Medwiediewa i  ochoczo przyklaskującym temu Sikorskiemu i Tuskowi  przyczyniają się tylko nieświadomie do rozwoju tej pułapki  , stworzeniu jej wielowymirowego kształtu, Inyrygi, którą już wkrótce będziemy mogli obserwować , jak zacznie rozkwitać  swoim medialnym życiem
 
Marek Mojsiewicz
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
                    
Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale