Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  485   0

Pawlak zmienia PSL w partie konserwatywno liberalną.

Pawlak zmienia PSL w partie konserwatywno liberalną.
Chcesz płacić do ZUS tylko 120 zł? Jeżeli się zgodzisz, będziesz miał niską emeryturę, ale będziesz więcej zarabiał. Takie pytanie w referendum chce zadać Polakom wicepremier Waldemar Pawlak”…Pawlak chce, żeby wszyscy płacili jednakową, niewielką składkę, i to tylko do ZUS. - W zamian na starość każdy dostałby emeryturę wystarczającą na przeżycie bez pomocy opieki społecznej. Ta emerytura dla wszystkich byłaby jednakowa- mówi wicepremier. Ile mogłaby wynosić? - Powinna pozwolić godnie żyć. Na dzisiejsze warunki mogłoby to być 1200 zł.”…” Pawlak chce o referendum rozmawiać z innymi członkami rządu. Emerytury to teraz wśród członków gabinetu jeden z najgorętszych tematów. Co roku państwo dopłaca do nich ponad 40 mld zł. Na dłuższą metę budżet tego nie wytrzyma.”… całość w Gazecie Wyborczej tutaj
 
Mój komentarz
Oczywiście widzimy tutaj odejście przez Waldemara Pawlaka od  przestarzałego , szkodliwego XIX wiecznego niemieckiego systemu ubezpieczeń . Pawlak nie chce likwidacji całego tego chorego systemu , która to likwidacje proponuję od dawna. Ale należy docenić i ta inicjatywę w kwestii ubezpieczeń emerytalnych. Następnym krokiem Pawlaka powinny być  ubezpieczenia zdrowotne. Zakładając ,ż Pawlak rzeczywiście chce przeprowadzić tą reformę możemy , a nie jest to tylko trick wyborczy to zasługuje na pełne poparcie i docenienie. Inicjatywa Pawlaka nie jest rozwiązaniem idealnym ale w porównaniu z prymitywną rzeczywistością jest dużym krokiem na przód.
Ci  , którzy czytali moją wczorajszą notkę wiedza ,że dostrzegłem wolne miejsce w polskiej przestrzeni politycznej. Chodzi o jej wolnorynkowy sektor. Starzejący się i powoli odchodzący z tego powodu z polityki  Korwin Mikke ułatwia powstanie  nowej wolnorynkowej liberalnej partii. Ponieważ Jarosław Kaczyński dostrzegł sensowność posiadania dla Prawa i Sprawiedliwości wolnorynkowego sojusznika , czy nawet koalicjanta dostrzegłem możliwość i celowość  pomocy Kaczyńskiego i PIS u w budowie liberalno konserwatywnej partii.
Okazuje się jednak ,że miejsce partii wolnorynkowej upatrzył sobie Pawlak  dla Polskiego Stronnictwa  Ludowego.. PSL jako związek zawodowy, czy korporacja sołtysów i  wójtów nie ma przyszłości. PSL  jako ogólnokrajowa partia konserwatywno  liberalna tą przyszłość ma. Z zaciekawieniem  czekam  na program wyborczy kandydata na prezydenta Waldemara Pawlaka.
Pawlak już wcześniej występował w obronie polskich  przedsiębiorców ,na przykład w czasie afery opcji walutowych, których odpryskiem było pozbawienie Marcinkiewicza 1 Platformy z Warszawy. Bardzo istotną częścią propozycji Pawlaka jest odwołanie się do woli narodu w kwestach podatkowych i społecznych . Moim zdaniem demokracja ma serce po prawej stronie. W Kalifornii wyborcy decydują o wysokości podatków . nastąpiła tam ogromna racjonalizacji pracy urzędniczej i liczebności urzędników.
Już wielkim sukcesem Pawlaka  na rzecz demokracji byłoby samo przeprowadzenie referendum. Zachwiałoby to podstawa ucisku administracyjnego. Wolnorynkowy PSL z silnym akcentem demokratycznym będzie głównym konkurentem Platformy do liberalnego elektoratu. PSL nie będzie odbierał wyborów socjalnemu PiS owi , ale właśnie Platformie. PSL utrzyma swoją obrotową koalicyjność i uniezależni się od elektoratu wiejskiego.
Ciekawym pytaniem jest to czy po kampanii prezydenckiej w której Pawlak zaprezentuje radykalny wolnorynkowy program PSL dogada się z prezydentem Jarosławem Kaczyńskim co do doprowadzenia do przedterminowych wyborów do Sejmu .
Marek Mojsiewicz
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
   
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale