Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2259k odsłon
  392   0

Migalski Kurski Cymański Kaczyński czyści PiS dla następcy ?

 

Migalski Kurski Cymański Kaczyński czyści PiS dla  następcy  ?
 
Kaczyński w swoim wywiadzie z Janke przed wyborami powiedział „- Rybitzky: Czy PiS jest gotowy na funkcjonowanie bez pana przewodnictwa w razie pana zwycięstwa w wyborach?- JK: Prawo i Sprawiedliwość i tak wcześniej czy później będzie musiało wybrać kogoś po mnie. Zakładałem, że nastąpi to w 2014 roku. Ale być może dojdzie do tego wcześniej - zadecydują wyborcy.- IJ: Pan wolałby, by które środowiska dominowały?- JK: Niczego nie będę narzucał. Wybór nowych przywódców jest miarą dojrzałości partii.- IJ: Nie wskaże pan następcy?- JK: Nie będę nikogo wskazywał. Nie będę nikomu mówił, kogo ma wybrać. To będzie demokratyczna decyzja.” ( źródło )
 
Postomunistyczna , szkodliwa dla Polski i demokracji konstytucja generuje patologiczną przestrzeń polityczna . Śpiewak nazwał polski system polityczny wodzowsko oligarchicznym . Zarówno PiS jak i Platforma funkcjonuj jako patrymonium wodza , feudalna struktura. Wódz , ewentualnie z udziałem oligarchii partyjnej decyduje o życiu i śmieci politycznej każdego posła , senatora , europosła.
 
 Przykład Migalskiego jest najlepszym dowodem na błyskawiczny ,upadek awans dzięki  „ łasce pana” ,a że zgodnie z przysłowiem „Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ „ jej humor może ten awans przekreślić. Kariera polityczna Migalskiego zależy  od Kaczyńskiego  i tylko od niego. Nie od wyborców , osiągnięć , czy zdolności politycznych.
 
Pierwsze miejcena liście to pewny  mandat , brak nazwiska na liście to koniec. Zawdzięczmy tą patologie postkomunistycznej konstytucji i zapisanemu w niej systemowi wyborczemu proporcjonalnemu . W tym systemie nowe partie powstają  nie wokół programu , czy jakiegoś ruchu , ale wokół wodza . Lepper , Triumwirat Olechowski , Tusk , Płażyński , Kaczyński , Dorn ,. Jurek , Rokita   Stare są bardzo wrażliwe na rozpad , gdy popularnemu  politykowi  zamarzy się zostanie wodzem i obsadzanie. Innym zagrożeniem jest drastyczny spadek pprci aw sytuacji , gdy problemy m lider. Miller, Lepper, Przykład rozpadu i zaniku Unii Wolności , Unii Demokratycznej  , PC Samoobrony .
PiS aby przetrwać po osłabieniu ze względu na wiek kontroli Kaczyńskiego nad partią musi znaleźć nowego charyzmatycznego przywódcę. Dlaczego charyzmatycznego. Tusk , aparatczyk ma gorset w postaci w  mediów. Trochę socjotechnik typu  moda na różowe stringi , to czemu nie moda na Tuska ,uśmiech wiejskiego  Jasie jak się nie wie co powiedzieć i już mamy popularnego jak nie przymierzając te stringi polityka .
 
Kaczyński oczywiście opowiada bajki jak mówi ,że nie wskaże następcy. On nie tylko że go wskaże. Kaczyński będzie osobiście  czuwał nad sukcesją. Aby zapewnić następcy skuteczna sukcesje Kaczyński będzie  musiał dokonać zapewne bolesnego dla niego zabiegu usunięcia z partii ,lub całkowitej marginalizacji wszystkich pretendentów do wodzostwa i ich koterii. Niestety zabieg ten będzie musiał dotkać również tych najwierniejszych. Zostanie  kadra , aparat bez ambicji, lojalny wobec Kaczyńskiego i wskazanego prze niego następcy. Kurski, Ziobro, spin doktorzy , ci na pewno . Nowy wódz sam sobie stworzy swój najbliższy dwór , całkowicie mu lojalny, oddany i jemu osobiście zawdzięczający wszystko.
 
Migalski był przypadkową ofiarą . Dyktator partyjny pokazał jak się kończy niesubordynacja wobec wodza. Czyżby Kaczyński przygotowywał  swoją sukcesję już przed wyborami i zaczął czyścić PiS.
Pytanie , kto będzie sukcesorem .Media będą chciały rozegrać PiS i zaczną promować Ziobro. Staniszkis mówić o Ziobro powiedziała że nie ma tej niezależności . Faktycznie bardzo dobry wykonawca , ale nie wódz. A co do jego  charyzmy .Pomińmy to milczeniem.
 
Zwróciłbym za to uwagę na wielkiego nieobecnego  Mariusz Kamińskiego (CBA)
 
Marek Mojsiewicz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
     
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale