Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  446   0

MSZ Sikorskiego o osi Niemcy Francja Rosja.

MSZ Sikorskiego o osi Niemcy  Francja  Rosja.  
 
„Rzecznikiem tezy o trwałej odwilży jest ostatnio prezydent Francji. Zaprosił on rosyjskiego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa oraz kanclerz Angelę Merkel do Deauville za dwa tygodnie, gdzie oficjalnym tematem ma być m.in. bezpieczeństwo w Europie, a zwłaszcza - jak twierdzą rozmówcy "New York Timesa" - nowa francuska propozycja wspólnej europejsko-rosyjskiej przestrzeni bezpieczeństwa oraz gospodarki. „…”Nowy europejski system bezpieczeństwa to główna idea prezydenta Miedwiediewa w polityce zagranicznej, którą ogłosił w czerwcu 2008 r. w Berlinie. Choć uczestnikami nowego traktatu o bezpieczeństwie miałaby być także USA i Kanada, to nowy system uchodzi wśród zachodnich ekspertów za próbę zmarginalizowania OBWE oraz osłabienia roli NATO jako gwaranta bezpieczeństwa w Europie. Traktat miałby też pomóc w zamrożeniu obecnego podziału na "strefy uprzywilejowanych interesów" - np. rozszerzenie NATO byłoby możliwe tylko po konsultacjach z wszystkimi sygnatariuszami traktatu.”…” Czyli znów pojawia się problem Polski. Problem tarczy antyrakietowej i przedłużenia statusu upośledzonego członka Sojuszu - mówi włoski dyplomata w Brukseli. Rosjanie mają też sugerować, że sprzeczne z "demilitaryzacją stosunków" są prace nad nowymi NATO - wąskimi planami obronnymi dla krajów nadbałtyckich i Polski. „…”Jednak Rosja też prowadzi swą grę, której celem jest stopniowe wchodzenie do europejskiego systemu polityki i bezpieczeństwa, bez zasadniczych politycznych reform wewnątrz kraju - mówi Aleksander Chramczichin z moskiewskiego Instytutu Analiz Politycznych i Wojskowych.”…(źródło )
 
MSZ Sikorskiego „Niemcy i Francjato nasi sojusznicy z NATO i partnerzy z UE - zapewnia polski MSZpytany o październikowy szczyt Nicolasa Sarkozy'ego, Angeli Merkel i Dmitrija Miedwiediewa w Deauville poświęcony m.in. bezpieczeństwu w Europie.”…” "Nowa strategia NATO wymaga jednomyślności wszystkich sojuszników. Już choćby z tego względu możemy mieć pewność, że nie powstanie dokument, który stałby w sprzeczności z naszymi interesami bezpieczeństwa" - tłumaczy polski MSZ. „…(źródło )
 
Mój komentarz
 
Sikorski to najgorszy minister spraw zagranicznych najgorszego rządu najgorszego premiera, Tuska. Każdy normalny premier normalnego rządu już dawno zdymisjonowałby taka niedojdę jak Sikorski po poniżeniu Polski przez Niemcy , które poprzez swoje  wpływy w Unii dały nam ochłapy stanowisk w nowej służbie zagranicznej Unii Europejskiej. Sikorski powinien brać lekcje u Kaczyńskiego, który nie polecał służalstwa jako metody załatwiana interesów naszego Państwa. Sikorski był innego zdania i zrobił z siebie chłopca na posyłki  kolejnych ministrów spraw zagranicznych Niemiec . Clinton widząc jego serwilistyczna postawę sou spuściła go do kanału nie przybywając na umówione spotkanie. Nic go to nie nauczyło i niedawno  wystąpił jako statysta na konferencji niemieckiego ministra spraw zagranicznych , który beształ Izrael. Kaczyński budował specjalne stosunki z Żydami i Izraelczykami . Takie specjalne stosunki wymagają załatwiania spraw drażliwych w rozmowach bezpośrednich , a nie występowania jako klakier.
 
Niemcy , Francja i  Rosja  budują na naszych oczach oś . Wesoły Bronek , przebierający nogami do odbudowy Trójkąta Wejmarskiego tylko się wygłupił , jak zwykle zresztą performując jako  swoją   pierwsza zagraniczną wizytę połączenie pielgrzymki homagium . Coś tam składając homagium Merkel bełkotał jak dziad proszalny ,że Polska chce mieć wpływ na rozmowy z Moskwa. Wesoły Bronek zachowywał się jak dziad kalwaryjski , to i został potraktowany jak dziadyga . Efekty widzimy . Sarkozy, Merkel i Putin budują naszych oczach oś. Która decydowała będzie o losie Polski całej Europy Środkowej . Wszyscy czytali list Kaczyńskiego . I jak się teraz czuje Donek , Geniusz Dotkniety Przez Boga , Mojżesz.
 
Całkowitą rację miał Kaczyński. Tylko polityka jagiellońska, realizacja wielkiej  wizji ścisłego strategicznego Sojuszu Ukraińsko  Polskiego i opartego na nim Bloku Środkowoeuropejskiego może zapewnić Polsce i jej sojusznikom godną i silna  pozycje w Europie i na świcie . Napisałem godną , bo od godności w stosunkach z Niemcami i Rosją  Wesołemu Bronkowi, Mojżeszowi Tuskowi i Sikorskiemu daleko.  
 
Drwiną jest sytuacja w której nasi sojusznicy jak ich nazywa komunikat MSZ knują przeciw nam, a my się pocieszamy ,że może spisek zablokujemy. My nie zablokujemy, Tusk , Sikorski i Komorowski na kolanach by pakta niemiecko rosyjskie podpisali , ale USA, które słusznie Kaczyński uważa za gwaranta naszego bezpieczeństwa.
 
Panowie n Platformie . Do Canossy . Chociaż. Czy można czegoś takiego wymagać od Targowicy.
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki  
 
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „     link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Wybory Samorządowe „       link
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
                 
              
 


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale