Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz
1643
BLOG

Fedyszak Radziejowska o kartelu elit w Niemczech

Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz Polityka Obserwuj notkę 4

Fedyszak Radziejowska o kartelu elit w Niemczech .
 
Wstęp
 
Chciałbym zwrócić uwagę na spojrzenie  Fedyszak Radziejowskiej na zjawisko kartelu elit niemieckich  
Frydka Radziejowska  w  „Nowym Państwie  „ „Polska Ludowa była systemem, w którym mieliśmy do czynienia z dominacją jednej partii, przy zachowaniu pewnych pozorów demokratycznych wyborów. To prawda, że to był front jedności narodu, ale zawsze można powiedzieć, że demokracje mogą być różne. Jedna jest rywalizacyjno-konkurencyjna, ale bywają i takie, w których dochodzi do kartelu elit i takich zjawisk koncyliacyjno-deliberacyjnej demokracji, jak na przykład w Niemczech. SPD z CDU i CSU stworzyły wielką koalicję i wcale nie musi między nimi dochodzić do wielkiej rywalizacji.”…. (źródło )
 
Mój komentarz
 
Problemem demokracji jest kontrola elit oraz zasadniczych  decyzji przez społeczeństwo. Państwo totalitarne komunistyczne , Egipt Mubaraka , Białoruś Łukaszenki ,   Rosja Putina , czy w skrajnej postaci Korea Północna to kraje których społeczeństwo jest całkowicie lub praktyczni całkowicie pozbawione wpływu i kontroli nad elitami . A te sprowadzają mieszkańców kraju do poziomu niewolników jak w Korei Południowej, czy nowych państwowych „chłopów pańszczyźnianch „  jak w Egipcie, cz Rosji .
 
Bardzo istotnym faktem jest proces de demokratyzacji w Europie . Ostatnim nieudanym krokiem na drodze do pełniejszej  demokratyzacji w Niemczech była próba wprowadzenia okręgów jednomandatowych   w 1968 roku . Nieudana. Od tego czasu następuje w Niemczech i całej Europei  proces zawłaszczania władzy przez elity gospodarczo – polityczne. W tej chwili praktycznie nie ma znaczenia która partia wygra, decyzje dotyczące kierunku którym Niemcy będą podążały nie zależą od społeczeństwa . Dla przykładu wielomilionowa mniejszość muzułmańska jest marginalizowana, nie posiada ani swoich reprezentantów we władzach państwowych ani we władzach organizacji politycznych. Co gorsza prowadzi się stosunku do nich politykę wykluczenia . Niemieckie elity są skonsolidowane , tworzą  kartel. To one mogą powiedzieć zgodnie prawdą . Niemcy to my . Polityka państwa , w tym gospodarcza, zagraniczna prowadzona jest w ich interesie .
The Economist pisze ,że jednym z motorowo napędowych niemieckiej gospodarki są zasoby taniej siły roboczej tuż za niemieckimi granicami . Oznacza  to ,że Niemcy  opierają rozwój swoje gospodarki na eksploatacji mieszkańców Europy Środkowej , w tym głownie Polski.
 
Nie bez powodu polska klasa polityczna , zarówno PiS , tutaj autorem był Dorn ,  jak i Platform planowali zaimportować z Niemiec ich ordynację wyborczą , która powstaniu takiego kartelu służy .
Dzięki postkomunistycznej konstytucji , która wprowadziła oligarchiczną    ordynację proporcjonalną , już dawno Polska stoczyłaby się w otchłań państwa neototalitarnego . Paradoksalnie do całkowitego załamani demokracji fasadowej w Polsce jeszcze nie doszło dzięki Rosji i Niemcom , które nie chcą dopuścić do powstania silnego ośrodka władzy  w Polsce , podtrzymując stan permanentnej politycznej destabilizacji polskiej sceny politycznej .  
 
Osoby , które chcą dołączyć do moich znajomych na facebooku zapraszam

Marek Mojsiewicz

Moje Poglądy „ Linki


"Sędziowie wybierani w wyborach bezpośrednich , powszechnych" link
Children first. Dzieci przede wszystkim link
„Legalizacja narkotyków „
link
„ Okręgi jednomandatowe „ link
„System Prezydencki „ link
„Referendum jako IV władza „ link
„Samorządy „ link

„Doktryna Mojsiewicza” to doktryna opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego , Federalnego Państwa Europejskiego
Doktryna Mojsiewicza synteza polityki jagiellońskiej i polityki piastowskiej czytaj tutaj
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik

Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
„Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie „ uzupełnienie październik          
             

|<a Marek Mojsiewicz lubi Marek Mojsiewicz Utwórz swój znacznik „Lubię to” Reklama w internecie

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka