Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2259k odsłon
  1065   0

Płonie Londyn, Birmingham , Liverpool Kiedy Warszawa ,Kraków ?

Płonie Londyn, Birmingham , Liverpool Kiedy Warszawa ,Kraków ?
 
Odbieramy swoje podatki
 
Kiedy urzędnik skarbowy przyszedł do Kluski i do całaych rzesz polskich przedsiębiorców , po czym stwierdził na zasadzie widzimisię lub działając na przestępcze zlecenie , że zabiera się im majątek , domy ,samochody bez wyroku sądowego ( ja ci zabiorę ,a ty się teraz sądź ) to wszyscy mądrze cmokają , z politowaniem kiwają głowami i...nic . Wyprano ludziom mózgi , wsączono znieczulicę na nędze w większości niewinnych ludzi , na krzywdę ich rodzin spowodowanych bandytyzmem państwa.
 
Kiedy w Polsce , Wielkiej Brytanii rządząca kleptokracja przychodzi do spokojnych ludzi i zmusza ich jak jakiś niewolników do coraz cięższej pracy podwyższając i tak już niebotyczne podatki , do wyrzeczenia się korzystania z owoców swoje pracy , bo trzeba utrzyma coraz większą ilość urzędników, bo gang polityczny musi nakraść się przy budowie stadionów , bo trzeba spłacać lichwiarzom rozkradzione przez urzędników niebotyczne długi państwowe to wszyscy mądrzy cmokają i ... naradząją się .
 
A nędza, , wyzysk, eksploatacja , brak perspektyw na awans społeczny , beznadziejność rośnie . Oligarchia proponuje reszcie społeczeństwa status półniewolniczej siły roboczej , której po okradzeniu podatkami rzuci się jakieś resztki , ochłapy .
 
Bandyckie nadpodakowe państwa , ich etykę i metody znalazły naśladowców . Jeśli bandyta z pieczęcią urzędnika może zabrać komuś dom , to czemu nie może tego zrobić bandyta wmieszany w tłum protestujących , jeśli można wymyślnymi , bestialskimi podatkami pozbawić ludzi samochodu, odzieży , sprzętu , a dać to klasie urzędniczej w postaci podwyżek ,przywilejów i setek tysięcy nowych stanowisk to bandyci na ulicach zaczęli kopiować legalne przestępstwa państwa w stosunku do obywatela , zaczęli okradać mieszkańców angielskich miast
 
Na marginesie musimy sobie uświadomić ,że labirynt podatków , VAT, ZUS , dochodowy, akcyza , gruntowe zabierające Polakom nawet do 83 procent dochodu jak wyliczyło centrum Adama Smitha to dowód na dokonanie ekonomicznej okupacji społeczeństwa przez oligarchię. Podatki w tej wysokości, które pozbawiają ludzi prawa do posiadania dzieci , ich wychowywania i kształcenia to zwykły bandytyzm w białych rękawiczkach, bandytów w białych kołnierzykach .
 
Na pytanie zadane przez dziennikarza jednemu ze złodziei , uczestnikowi zamieszek w Londynie dlaczego kradną , ten odpowiedział . Odbieramy swoje podatki
 
The Economist dziwi się w że w krajach naszego regionu ,że w Polsce ludzie nie protestują , pomimo wyjątkowego wyzysku jakim są poddani . Tłumaczy to tym ,że ci szczególnie niszczeni ekonomicznie przez państwo , ci którzy mogliby wyjść na ulice znajdują się w fabrykach na Zachodzie.
 
The Economist „ Wschodnio Europejscy  politycy , prawdopodobnie powodu ich  historii przywykli do, przywykli do bycia posłusznym  twardym  instrukcjom z  zewnątrz , i budzącego uznanie wprowadzania ich brutalnie . Wyborcy nie wyrażają zbytnio sprzeciwów . O ile Zachodni Europejczycy rozpoczynają zamieszki, kiedy są dociśnięci , o tyle ich wschodni odpowiednicy biernie emigrują „ ..( więcej )
 
Rokita również wyraża tęsknotę za obudzeniem się politycznym Polaków , za zdecydowaną walką o ich prawa polityczne i ekonomiczne . Fragment z tekstu Rokity pod jednoznacznym tytułem „ Zazdroszczę Arabom „ a odnoszącym się do Arabskiej Wiosny .
 
Rokita „A pan jest tą „niestabilnością” zafascynowany. To rzeczywiście zmiana na lepsze?

Jestem absolutnie zafascynowany! Od momentu, gdy zobaczyłem 1 lutego milion młodych ludzi na placu Tahrir. W ich twarzach, gestach, żądaniach zobaczyłem przecież siebie samego sprzed 30 lat, przeniesionego w inny świat. Przypomniała mi się prawda, tak przez nas zbanalizowana, że wolność jest uniwersalnym pragnieniem każdego człowieka. W Kairze to dziś nie jest banał. A potem zobaczyłem, jak to wielkie zgromadzenie młodych ludzi, nie wykrzykujące bynajmniej ani antyizraelskich, ani antyzachodnich frazesów, na głos muezina pochyli się zgodnie przed Bogiem. Przypomniała mi się kolejna klisza: gdańscy stoczniowcy w sierpniu 1980 roku klęczący jak jeden mąż przed Najświętszym Sakramentem w rękach księdza Jankowskiego. Tamto zdjęcie obiegło świat i świat się przestraszył polskiej religijności. „ ( źródło)
 
Polecam również analizę Artura Bazaka jaki ukazał się w Rzeczpospolitej pod wiele mówiącym tytułem „Czas Gniewu „
 
Bazak „Owszem, 10 kwietnia skończyła się żałoba i zaczął się czas gniewu. Ale nie każdy ze zgromadzonych wówczas ludzi jest gotowy i akceptuje rozwiązanie uliczne. Ten gniew wzbierał wiele lat, kiedy niszczono podstawy godnościowe prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Od 10 kwietnia przybiera zupełnie nowe rozmiary i ujawni się podczas najbliższych wyborów. I rządzący to widzą. Stąd ta masowa histeria i medialna nagonka. „....”Nie zgodziłbym się też z opinią ….że Stankiewicz domagając się Trybunału Stanu dla Donalda Tuska „stawia się poza granicami demokratycznego dyskursu"..( więcej )
 
Płonące miasta Anglii to przykład upadku politycznego i społecznego Zachodu . W tle rozruchów jest ucisk ekonomiczny , pozbawienie faktycznych praw politycznych oraz rozbicie rodziny przez terror propagandowy. Upodlenie ekonomicznie mieszkańcy angielskich miast nie są już w stanie zbudować politycznego ruchu , który przy pomocy politycznych protestów ulicznych byliby w stanie wymusić na rządzących przywróceniem niskich podatków oraz rozszerzeniem swoich praw politycznych . Bunt przeciw wyzyskowi oligarchii przerodził się w bandyckie zamieszki
 
Kiedy rozruchy ogarną Warszawę, Kraków , Sląsk. W którym momencie Polacy nie zdzierżą swojego upodlenia ? Bezkarna kleptokracja nie ma umiaru , jedynie siłą można jej wydrzeć z gardła zawłaszczone bogactwo narodowe , zawłaszczoną prace milionów Polaków.
 
Mam nadzieję ,że spełni się arabskie marzenie Rokity ,że kiedy Polacy wyjdą na ulicę polskich miast aby wydrzeć władzę z rąk rządzącej Polską kleptokracji to będzie to walka polityczna o prawa polityczne, wolności ekonomiczne, niskie podatki , o prawa człowieka . Z etycznym przesłaniem Wojtyły o godności człowieka .
 
W innym wypadku grozi nas scenariusz angielski
 
Słowo kleptokracja pochodzi z greki „ (gr. kléptein kraść, kratein rządzić; dosł. rządy złodziei) ...( źródło)
 
Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale