Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2288k odsłon
  1320   0

Wyciek Wikileaks . Niemcy pozbędą się Sikorskiego ?

Wyciek Wikileaks . Niemcy pozbędą się Sikorskiego ?
 
Dziwna jest polityka zagraniczna Tuska i Sikorskiego . Sikorski za jego PiS owskiego okresu nazwał gazociąg północny nowym paktem Ribbentrop Mołotow . Po otrzymaniu synekury szefa MSZ za Tuska stał się symbolem polityki wasalnej wobec Niemiec . Zbudował nawet doktrynę, którą nazwał , co według mnie jest nadużyciem „polityką piastowska „Nowa doktryna III RP a odrzucała politykę jagiellońską , a w jej miejsce wprowadziła służebność Polski wobec Niemiec .
 
Przypomnę tutaj expose Sikorskiego z haniebnym fragmentem „Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości. Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie - a więc także my - mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.”...” Wspólne inicjatywy na Ukrainie i na Białorusi wzmacniają naszą siłę oddziaływania. Bliska współpraca z Niemcami toruje nam drogę kucentrum decyzyjnemu Unii”....”Załatwiamy bieżące sprawy, takie jak nieskrępowany dostęp statków do portu i przyszłego terminala LNG w Świnoujściu „....( więcej )
 
Proszę zwrócić uwagę na fragment w którym starszy Polski Sejm , polskich posłów ,że albo zgodzimy się na pozycję „ konsultanta „ Niemiec , albo te będą realizowały swoja politykę metodami „tradycyjnymi „ . Wojna , okupacja. Być może nową niemiecka wojnę w Europie miał na myśli Rostowski w swoim proroczym przemówieniu ,w którym przestrzegał wszystkich przed zrzuceniem niemieckiego ekonomicznego jarzma jakim jest Euro ( więcej)
 
I tutaj pojawia się bardzo interesująca analiza Sikorskiego , dotycząca relacji Rosji i Niemiec . Analizę ta możemy poznać dzięki wyciekowi Wikleaks . Ocenę Sikorskiego , w której mówi o zbudowaniu nowej osi Berlin Moskwa minister Tuska przekazuje zastępcy sekretarza stanu USA
 
Niemcy to koń trojański Rosji w Europie -mówił szef MSZ Radosław Sikorski zastępcy sekretarza stanu USA. Te ostre słowa dziwią, bo za rządów Donalda Tuska, RP szybko odmroziła stosunki z RFN, co było też zasługą ministra - stwierdza "Gazeta Wyborcza".Ujawniona przez WikLeaks amerykańska depesza z 2008 r. dotycząca m.in. szczytu NATO w Bukareszcie. "Minister cierpko zauważył, że gdy Polska wchodziła do UE w 2004 r., wielu oskarżało, że jest koniem trojańskim USA w Europie. Ale w NATO jest inny koń trojański" - czytamy w depeszy. Niemcy "wydają się mieć układ z Rosją" - dodał Sikorski. "A w zamian niemieckie koncerny robią interesy w Rosji na setki miliardów euro" - cytuje autor depeszy ministra.- Źle, że te słowa wyszły na jaw. Znajdą się teraz u nas idioci, którzy powiedzą: "Ci Polacy nie są wcale tacy OK. Za plecami skarżą się na nas Amerykanom" - mówi "GW" niemiecki dyplomata. „....(źródło )
 
 
Słowa Sikorskiego oznaczają że zdaje sobie sprawę z istnienia osi Berlin Moskwa, z istnienia silnych powiązań pomiędzy przemysłem , koncernami niemieckimi , a państwem niemieckim , co zresztą omówiłem wcześniej ( więcej) , z zagrożenia jakie niesie za sobą dla Polski strategiczny sojusz Niemiec i Rosji.
 
Dlaczego w takim razie Tusk i Sikorski realizują antypolską politykę ? Dlaczego rozbrajają militarnie, wyniszczają biologicznie i ekonomicznie naród ?
 
Jakie „papiery” na Tuska i prominentnych oligarchów Platformy mają Niemcy ? . Jaka jest faktyczna ideologia tychże oligarchów .
 
Niemcy być może aby pokazać swoim kolaborantom w Polsce , że sprzedajna lojalność obowiązuje pozbędą się Sikorskiego . A może wystarczy im tylko głęboka samokrytyka i ukorzenie się .
 
 
Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale