Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  5834   0

Ziemkiewicz .Tusk otacza Polaków kordonem strachu

Ziemkiewicz .Tusk otacza Polaków kordonem strachu
 
Zanim przejdę do artykułu Ziemkiewicza pod ponurym tytułem „ Koniec miłości , czas na strach
warto przypomnieć informacje o rozkładzie własności w Stanach Zjednoczonych jakie ostatrnio ukazały się w mediach.
Otóż 1 procent ( słownie jeden ) Amerykanów posiada 86 procent ( słownie osiemdziesiąt sześc procent ) wszystkiego co ma wartość w USA .
 
Czy można z tego wysnuć jakieś wnioski . Czyżby 99 procent Amerykanów to lenie, obiboki nieudacznicy, chorzy , asceci . Bo tym można by wytłumaczyć ,że posiadają tak mało .
Raczej nie .Ten jeden procent to właśnie Układ . Takie bogactwo można posiadać i kontrolować jednie poprzez kontrolę nad pieniądzem , podatkami i rządem . Mediami i prawem .
 
III RP jest chorym człowiekiem Europy . Być największą patologia w patologicznej Europie to sztuka. I to się Tuskowi udało. Polaka jest krajem o największym postępującym rozwarstwieniu społecznym. Oznacza to że jeden procent „właścicieli „ Polski i Polaków posiada na pewno więcej niż 86 procent bogactwa Polski . Centrum Adama Smitha obliczyło ,że pracujący Polak oddaje w postaci podatków, ubezpieczeń, akcyzy i tym podobnych 83 procent swojego dochodu . Możemy właściwie mówić o niewolnictwie , o jego nowożytnej współczesnej formie.
 
Aby doprowadzić do sytuacji w której super elity mają niewyobrażalne bogactwa, a reszta albo żyje w nędzy , albo mimo ciężkiej pracy z trudnością płaci rachunki i kredyty mieszkaniowe Układ III RP musi wykorzystać państwo do obłożenia bandyckimi ( co czwarte polskie dziecko żyje poniżej progu ubóstwa ) podatkami Polaków, aby późnej je rozkradać oraz tworzyć prawo budujące monopole .
 
I teraz dochodzimy do tekstu Ziemkiewicza . Bo aby Układ mógł niewolniczo eksploatować Polaków poprzez faszystowski system podatkowy musi wbudować Polakom poczucie , lęku , strachu przed władzą .Tym bardziej ,że przychodzi czas prawdziwego kryzysu , czas wielkich żniw, czas wielkiego okradania Polaków . 700 tysięcy ma kredyty we frankach, trzy miliony nie płaci rachunków . Nadchodzi czas wielkiego wywłaszczania Polaków , pozbawiania współczesnego chłopstwa pańszczyźnianego jego majątku.
 
Ziemkiewicz tak pisze „Donald Tusk, w miarę jak budował monopol swego ugrupowania, zaczął świadomie sięgać po socjotechniki analogiczne do używanych przez poprzednią monopartię”...”Mamy tu do czynienia z zupełnie świadomie wprowadzaną nową "piarowską" strategią władzy – strategią izolowania opozycji od społeczeństwa za pomocą strachu. Pierwsze próby dokonane na "handlarzach dopalaczami" i "kibolach" okazały się udane i dowiodły, że dysponuje oddanymi mediami, zwłaszcza elektronicznymi, a więc z zasady oddziałującymi bezpośrednio na emocje, można się kusić również o otoczenie kordonem strachu i niechęci grup znacznie szerszych. Nawet całego "żelaznego elektoratu" opozycji. Tym bardziej że przecież Tusk dysponuje całą niezbędną do tego peerelowską infrastrukturą, troskliwie przechowaną, a nawet rozwiniętą przez  III RP. Każdy obywatel wie, że wobec urzędu nie ma i nigdy nie będzie miał racji. Każdy przedsiębiorca wie, że  47 kontroli może go, jeśli tylko zechce, błyskawicznie doprowadzić do bankructwa. A każdy pracownik sfery budżetowej – że może wylecieć.”....( źródło )
 
Proszę zwrócić uwagę na „ otoczenie kordonem strachu i niechęci grup znacznie szerszych. Nawet całego "żelaznego elektoratu" opozycji.”
 
Nowi faszyści chcą sprowadzić zwolenników PiS do pozycji Żydów w Niemczech pod przywództwem Hitlera . Faszyści niemieccy zbudowali cały przemysł pogardy w stosunku do Żydów . Wyszydzanie , ośmieszanie w niemieckich mediach , szykanowanie izolowanie i zastraszanie . Terror propagandowy i ideologiczny skierowany przeciwko nim .
 
Ustrój III RP opisany pod rządami Tuska I Platformy to na razie miękki totalitaryzm . Wzorowana na Rosji Putynistyczna Polska . Ale aby utrzymać w posłuszeństwie wywłaszczane coraz wyższymi, nowymi podatkami społeczeństwo Tusk będzie musiał sięgnąć do środków realnego totalitaryzmu.
 
Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale