Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2259k odsłon
  1292   0

Manifestacje antykolonialne na Węgrzech

„- Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w oporze przeciw międzynarodowemu finansowemu terroryzmowi „....„W kolejną sobotę siły popierające Fidesz i Orbána chcą zwołać przy placu Bohaterów setki tysięcy zwolenników rządu i nowej konstytucji. Chcą w ten sposób wesprzeć wysiłki rządu Orbána w unormowaniu stosunków z instytucjami międzynarodowymi. Federacja ponad tysiąca organizacji pozarządowych CET wydała "Deklarację dla Narodu" - popierającą władzę i sprzeciwiającą się atakom na suwerenność państwa, szczególnie w sferze monetarnej i ingerencji przedstawicieli obcego kapitału za pośrednictwem międzynarodowej finansjery. Organizacja reprezentuje różnorodne stowarzyszenia o charakterze społecznym, gospodarczym i kulturalnym z całych Węgier i krajów sąsiednich. Wzywają Unię i USA, by "zaprzestały ataków na Węgry". „...”Kiedy ten dług narastał, a działo się to głównie w ciągu ośmiu lat rządów socjalistów - z ok. 50 proc. do 83 proc., Komisja Europejska nie protestowała „...Tak opisał sytuacje na Węgrzech Piotr Falkowski „.....( źródło)
 
Orban potrzebuje wsparcia Węgrów , aby przeprowadzić bankructwo Węgier. Zrzucić niewolnicze jarzmo kolonialnego długu . Należy wprowadzić do międzynarodowego kodeksu karnego ścigającego kryminalistów politycznych przepisów ścigających bandytów finansowych rabujących całe społeczeństwa przy pomocy narzuconych długów .
 
A miało być tak pięknie . Skorumpowana , zdemoralizowana lewica sprzedała Węgrów lichwiarstwu i hegemonizmowi niemieckiemu jak chłopstwo pańszczyźniane . Lewica przyjęła , obłożyła Węgrów niewolniczym długiem państwowym , który miał zrealizować dwa cele. Pierwszy to kolonialne, ekonomiczna eksploatacja Węgrów przy użyciu odsetek i drakońskich podatków , którymi grabione społeczeństwo węgierskie miało je spłacać . Drugi cel podporządkowanie polityczne , budowa protektoratu z Węgier . Państwo płacące
haracz ,który współcześnie przybrał formy lichwiarskich odsetek od niewolniczych kredytów nie ma podstaw ekonomicznych aby podejmować suwerenne działania . Uzależnienie polityczne i kolonialna konfiskata wytworzonych przez społeczeństwo dóbr pozwala neokolonialistom przejąc majątek za bezcen ,przejąć kontrole nad gospodarka , nad decyzjami ekonomicznymi .
 
Jednym z kluczowych fundamentów przebudzenia się świadomości obywatelskiej , uświadomienia sobie skali zamachu na prawa człowieka i wolności obywatelskie przez Węgrów było postawienie przez Orbana tamy terroryzmowi ideologicznemu , zastopowania geobbelsizmu w mediach .
 
Warto tutaj przypomnieć , że sytuacja Węgier i Polaki jest bardzo podobna . Mamy wspólny problem z hegemonizmem niemieckim , z medialnym „drag nach Osten „.
 
Przytoczę tutaj słowa Attily Szalaya „ W 1989 r., około pół roku przed wolnymi wyborami, kiedy rozwiązano partię komunistyczną, wszystkie media były w rękach jej następczyni - partii socjalistycznej. W tym centralny dziennik ogólnokrajowy i 17 dzienników w poszczególnych regionach. W ostatnich miesiącach rządów komunistycznych wszystkie te tytuły sprzedano niemieckim koncernom Axel Springer i Bertelsmann „.....( źródło )
 
Problem medialnego drag nach Osten Niemiec w Polsce dostrzegł Krasnodębski . „ Inną charakterystyczną cechą polskich mediów jeststruktura własności typowa dla zdominowanego kraju peryferyjnego. Część mediów należy doludzi dawnego systemu lub takich, którzy dorobili się w niejasnych okolicznościach w pierwszych latach transformacji. Jest rzeczą oczywistą, że ludzienie będą szczególnie przyjaźnie nastawieni do idei lustracji politycznej czy majątkowej i nie będą szczególnie zachwyceni ostrą krytyką polskiej transformacji.
 
Druga część należy do zagranicznych właścicieli, zwłaszcza niemieckich. To, że 80 proc. prasy należy do właścicieli z kraju sąsiedniego, którego interesy z natury rzeczy bywają rozbieżne z polskimi, należy ocenić jako realne zagrożenie dla polskiej demokracji i suwerenności”....( więcej )
 
Węgrzy twardo popierając Orbana być może dokończa ukradzione rewolucje 1989 roku , ukradzione przez i lewice , w tym szczególnie lewice lewackie . Węgrzy jako pierwsi w Europie powstrzymali pochód politycznej religii , ideologii totalitarnej jaka jest polityczna poprawność.
 
Na koniec w ramach dygresji i oddechu ciekawa informacja dotycząca ewolucji ludzkiego mózgu z ostatniego wydania tygodnika forum z artykułu pod tytułem Mózg zje zęby „ Co więcej ponad sześć lat temu Bruce Lahn wraz z kolegami udowodnił, że ewolucja mózgi wciąż trwa . Zespół zajmował się badaniem dwóch genów – mikrocefaliny i ASPM ( ang Abnormal Spindle like Microcephal Associated ) , które warunkują rozwój mózgu , wpływają na jego strukturę i rozmiar . Microcefalina mutowała około 37 tysięcy lat temu , akurat w okresie , gdy kremaninńczyk ( człowiek z Cro Magnon lub homo sapiens fosssilis ) zaczął z zamiłowaniem malować na ścianach jaskiń i przejawiać zainteresowanie innymi rodzajami sztuki . Stymulujący rozwój mózgu gen ASPM mutował około 6 tysięcy lat temu . Zbiegło się to w czasie ( choć zbieżność może być przypadkowa ) z rozwojem piśmiennictwa oraz budowa pierwszych miast. .”
 
 
Marek Mojsiewicz
 
 
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale