Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2163k odsłony
571 odsłon

Charyzmę Dudy porównują z tą Wałęsy i Leppera

Wykop Skomentuj2
Agnieszka Rybak rysuje sylwetkę Dudy w tekście „ Wejście Smoka„ . Tekst jest panegirykiem, i co budzi mój niepokój może być w tej ocenie Dudy sporo racji. Rybak tak pisze o Dudzie „Jego charyzmę jedni porównują z  Lechem Wałęsą, inni z Andrzejem Lepperem. Ten sam słuch społeczny, ta sama umiejętność porywania tłumów. Działanie na emocje słuchaczy.  „....( źródło )
 
Niepokoi socjalistyczna, akceptująca wysokie podatki retoryka Dudy i być może chora ambicja. Najlepiej było to widać, gdy Duda honorował Bolka i zaatakował pozycje Kaczyńskiego jako lidera opozycji antysystemowej w czasie obchodów Solidarności
 
Przypomnę tutaj ta rozgrywkę Dudy „We wtorek na prezydium Komisji Krajowej gościł były prezydent i pierwszy przewodniczący ''S'' Lech Wałęsa. Podczas spotkania został zaproszony na obchody Sierpnia '80.
Szef NSZZ ''Solidarność'' Piotr Duda poinformował, że związek wysłał zaproszenia także do prezydenta RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu oraz byłych liderów związku. ''Solidarność przyjęła w tym roku zasadę: z uwagi na kampanię wyborczą nie zapraszamy szefów partii politycznych, tylko najwyższych urzędników. Dlatego m.in. zaproszenie dla Donalda Tuska i jego brak w przypadku wicepremiera Waldemara Pawlaka czy Jarosława Kaczyńskiego.”...(więcej )
 
Podlizywanie się Bolkowi i osłabianie Kaczyńskiego najlepiej świadczy o zdemoralizowaniu Dudy
Niewykształcony , żądny władzy i poklasku , zdemoralizowany aparatczyk , jakim jawi się Duda może być sporym problemem dla Obozu Patriotycznego, co więcej Duda może próbować zostać niczym Krzaklewski patronem tego obozu . Może pragnąc zostać niczym Tusk „macherem z tylnego siedzenia .Zapraszając Tuska i poniżając jego rywala Kaczyńskiego dla do zrozumienia II Komunie ,że jest gotów grac razem z nimi przeciw Obozowi Patriotycznemu . Może marzy o tym że wykorzystując poparcie związkowców niczym Wałęsa będzie wpływać na listy wyborcze, czy nawet na strukturę Obozu Patriotycznego . Przystawka PIS jaka jest w tej chwili Solidarna Polska może po otrzymaniu wsparcia przez Dudę tac się normalną partią .
 
Niewykształcony ,mający z tego tytułu kompleksy prosty człowiek jest podatny na manipulacje, czuły na pochlebstwa. Z drugiej strony nie ma wystarczającej wiedzy, aby zrozumieć takie problemy jak polityka historyczna , etyka w polityce, zagadnienia podatkowe , innowacyjność w gospodarce, polityka jagiellońska , stosunki zagraniczne. Solidarność, która pod kierownictwem Śniadka akceptującego przywództwo Kaczyńskiego byłaby istotnym elementem Obozu Patriotycznego w jego walce z okupującą Polskę II Komuną może stać się kłodą pod cynicznym Duda .
 
Zdemoralizowanie Dudy zilustruje opinią Rokity na temat prowokacji Tuska, poniżaniu przez niego związkowców .
 
Rokita „Polityka ni uznaje tolerancji „ „Polityczny sprytsięgnął tak daleko, że używana publicznie retoryka pochwały dla tolerancji formułowana jest tak, aby przeciwnikowi przypisać nieprzezwyciężalnenamiętności szału, wściekłości i gniewu. Pośród niezliczonych świadectw takiego używania retoryki tolerancji, a nawet przyjaźni ostatnim była mowa premiera podczas rocznicowego zjazdu „Solidarności”. Jej centralną tezą było napiętnowanie nienawiści – nieobecnej ponoć w trakcie Wielkiego Sierpnia –jawnie przypisywanej teraz opozycyjnemu w przewadze audytorium.
Z perspektywy racjonalnej technologii władzy użyto tutaj techniki pobudzania wrogich namiętności audytorium względem mówcy i jego politycznego obozu tak, aby rocznicowo odświętny uśmiech sali został zasłonięty grymasem jej narastającej złości, a teza postawiona przez mówcę znalazła natychmiastowe potwierdzenie. Można powiedzieć, że o ile polityczny zelotyzm obozu Jarosława Kaczyńskiego jest łatwy do pobudzenia i reaktywny, o tyle w obozieDonalda Tuska jest on aktywistyczny, czynny i bardziej wyrafinowany. Zwłaszcza dlatego, że potrafi także przywdziewać kostium tolerancji. „…”Do zdobycia i zachowania władzy potrzebne są posłuszne zastępy dworzan i żołnierzy, a podstęp i spryt są cenione tu znacznie bardziej niźli wiedza albo honor”...(więcej)
 
Po raz kolejny może się okazać że przywódca Solidarności zada cios w plecy Polsce , tak jak to zrobił Wałęsa 20 lat temu obalając rząd Olszewskiego , tak teraz Duda nie dopuści w sojuszu z oligarchia II Komuny do przejęcia władzy przez Kaczyńskiego. Co więcej Duda może chcieć zniszczyć Kaczyńskiego, aby zając jego miejsce .
 
Agnieszka Rybak o Dudzie „Jego charyzmę jedni porównują z  Lechem Wałęsą, inni z Andrzejem Lepperem. Ten sam słuch społeczny, ta sama umiejętność porywania tłumów.Działanie na emocje słuchaczy. „....”Przewodniczący „Solidarności" Piotr Duda rośnie w siłę.Czy szef związku zawodowego może stać się politycznym liderem wszystkich polskich wykluczonych? „...”Charakterystyczne, że na żadnej wersji stroju przewodniczącego nie ma miejsca na znaczek „Solidarności". Duda jak ognia unika eksponowania wypisanej solidarycą nazwy związku. Zamiast tego przyszpilona do klapy „gapa", znaczek spadochroniarzy „.....”W 2010 r. Piotr Duda przejął związek pod hasłami zmian. Odpolitycznienia, bo za Janusza Śniadka „Solidarności" zarzucano nadmierne uzależnienie od PiS. Otwarcia się na nowych członków. Aktywizacji struktur. Skupieniu na teraźniejszości. „Jesteśmy wspaniałą organizacją, mamy wyjątkową historię. Ale nie możemy żyć głównie czasami, które minęły." – przekonywał wtedy. „.....”Tym, którzy na forach internetowych sugerują, że taki wyjazd w stanie wojennym rodzi podejrzenia, odpowiada: Przecież nie byłem zawodowym żołnierzem. To był normalny nabór. Jako szef związku jestem prześwietlony i przez IPN, i przez Instytut Gaucka.…..(źródło)
 
 
Być może jesteśmy świadkami największej operacji II Komuny .Operacji przejęcia kontroli nad Solidarnością przy udziale Dudy przez służby II Komuny
 
Marek Mojsiewicz
 

 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale