Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2206k odsłon
  1350   0

Orban grozi rządami autorytarnymi i likwidacją demokracji

- Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła - powiedział Orban już na konferencji Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników. „....”Zgromadzenie narodowe to nie jest kwestia woli, tylko siły. (...) To, co być może funkcjonuje w państwach skandynawskich, jednomyślność,u nas, w narodzie na pół azjatyckim, dokonuje się siłą.To nie wyklucza konsultacji, debaty czy demokracji, ale centralna siła jest konieczna - cytuje słowa Orbana agencja AFP. „....(źródło )
 
Jestem gorącym zwolennikiem demokracji , a w szczególności systemu republikańskiego. Warto pamiętać ,że to nasze narody zbudowały Rzeczpospolitą , Potęgę jako państwo o ustroju republikańskim . W czasach współczesnych wzorując się na ustroju Rzeczpospolitej Obojga Narodów, niepełny , bo bez wybieranych przez społeczeństwo sędziów ustrój republikański posiadają Stany Zjednoczone .
 
Po niedawnym zakończeniu okupacji politycznej Niemiec przez Stany Zjednoczone rozpaczała się bardzo szybka erozja i tak już wykrzywionych systemów demokratycznych w Europie . Utrzymanie bandyckich podatków , wyzysk ekonomiczny możliwy jest tylko w warunkach ograniczone demokracji, terroru ideologicznego i propagandowego . Europa , przed czym przestrzegam od dłuższego czasu idzie w kierunku systemów autorytarnych i totalitarnych . W zasadzie Europa powraca do tych systemów .
 
Oligarchia europejska, która przejęła kontrole nad centrami politycznymi likwidacje praw obywatelskich i politycznych rozpoczęła od zbudowania półniewolniczego systemu ekonomicznego zwanego „społeczną gospodarka rynkowa” w którym podatkami pozbawiono ludność większości środków do normalnego życia, w tym finansowych środków do posiadania potomstwa . Państwo stało się praktycznie wyłącznym zabezpieczeniem leczenia, szkolnictwa, i środków na starość .
 
Niestety również partie, twórcy koncepcji politycznych tacy właśnie jak FIDESZ i Orban zaczynają być przekonani , że aby zabezpieczyć swoje społeczeństwo przed eksploatacja i wyzyskiem ze strony europejskiej oligarchii muszą zlikwidować demokrację i wprowadzić jakiś inny ustrój . A tym innym ustrojem , którego istota , jak powiedział Orban jest siła jest ustrojem autorytarnym .
 
Europa gnije gospodarczo , politycznie i społecznie. Zapada się w mrok , nowe średniowiecze . Procedury demokratyczne to jedynie fasada , centra władzy politycznej typu rządy, parlamenty to tylko iluzja za którą kryją się współcześni feudałowie . Społeczeństwa gotowe są zaakceptować rządy silnej reki, byle tylko zapewniła im ochronę .
 
Nie wróży to nic dobrego Europie . Orban wyartykułował głośno to , co po cichu zyskuje aprobatę również w Polsce.
 
Ostatnio w Polsce za ustrojem autorytarnym opowiedział się Warzecha w swoim tekście fetysz demokracji „Warzecha „Republikański mit nie może nie uwzględnić rewolucyjnego terroru, ale przedstawia go raczej jako konieczne zło. Jako rodzaj wypaczenia, które trwało przecież tylko kilkadziesiąt miesięcy, za to zapoczątkowało wspaniałą republikańską tradycję. „...”Dzisiaj niektórzy starają się ostrzegać, że demokracja traktowana jako samoistna odpowiedź na wszystkie problemy staje się fetyszem. Demokracja bez wartości lub wręcz istniejąca w opozycji wobec nich to echo jakobińskiej Francji z setkami tysięcy ofiar terroru i bez prawdziwej wolności sumienia. „....”warto sobie przypomnieć okres najostrzejszej fazy rewolucji, w którym skupiły się wszystkie przyszłe niebezpieczeństwa, wynikające z bałwochwalczego traktowania demokracji i uzurpowania sobie przez grupkę „oświeconych" prawa do orzekania, co jest, a co nie jest wystarczająco postępowe i demokratyczne? „.....”Demokracja sama z siebie niczego nie gwarantuje. W imię najszczytniejszych haseł można dokonać najokropniejszych zbrodni „....(więcej)
 
Jednak najsilniejszy głos będący pochwała autorytaryzmu i optujący za likwidacją demokracji należy do Cichockiego .
Europa nie pogrąży się w ciemności, ale z kryzysu Unii, prawdopodobnie na bazie unii walutowej, może nie całej, wyłoni się jej nowy polityczny i gospodarczy kształt. „....”Z jednej strony mamy tych, którzy coraz głośniej twierdzą, że za fasadą kolejnych programów ratunkowych oraz walki z kryzysem powstaje jakiś rodzaj oświeconej, absolutystycznej władzy z siedzibą w Pałacu Elizejskim oraz berlińskim Kancleramcie – le Groupe de Francfort (Grupa Frankfurcka). Używając UE i MFW, obala on oporne demokratyczne rządy, narzuca drakońskie programy reform, buduje plany nowych europejskich rozwiązań, nie pytając nikogo o zdanie. Jego działania w istocie relatywizują lub całkiem podważają demokratyczną wolność suwerennych państw oraz narodów. „....”jest nią nowa kultura stabilizacji i bezpieczeństwa, o której tak często i tak chętnie w ostatnim czasie mówi Angela Merkel „....”I czy dzisiaj nie da się stwierdzić, że narodowe polityki gospodarcze oraz społeczne, dyktowane przez demokratyczne wyroki obywateli, może i są wyrazem suwerennej wolności, ale w efekcie na południu Europy przyniosły przede wszystkim korupcję, życie ponad stan, bezrobocie, zadłużenie państwa, a dalej stały się śmiertelnym zagrożeniem dla ekonomicznej i społecznej stabilności całej Europy? „.....”Na fundamencie euro, albo na jego gruzach, powinien powstać zarządzany w nowy sposób, bardziej autorytatywnie, obszar bezpieczeństwa, wzrostu oraz rozwoju. Niektórzy nazwą go europejskim państwem rozwojowym, inni przypomną sobie w tym kontekście o starym niemieckim pojęciu Leistungsraum. „....”Chodzi tak czy inaczej o nowy sposób rządzenia, który przywróci wewnętrzną stabilność oraz globalną konkurencyjność. Autorytatywność tego nowego sposobu rządzenia nie musi wcale – i nie będzie – oznaczać łamania prawa. Współcześni filozofowie polityki z różnych stron, Habermas, Gray czy Rawls, już dawno odkryli, że możliwa jest autorytatywna władza zachowująca praworządność. Dotąd jednak widzieli ją jako fenomen możliwy tylko poza Europą. Dlaczego jednak w stanie wyższej konieczności, jakim jest kryzys, nie miałaby zawitać także do nas? „....(więcej)
 
Marek Mojsiewicz
Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych. Osoby chcące otrzymywać informację o nowych tekstach kliknięcie „lubię to „ na moje stronie publicznej Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale