Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2272k odsłony
  883   0

Hayek , Friedman .Kolejnym etapem Europy totalitaryzm

Welfare state, państwo dobrobytu, państwo opiekuńcze , Solidarna Polska , czy używany w Polsce termin solidaryzm społeczny to wszystko nazwy państwa, które krok po kroku zmierza stronę totalitaryzmu , państwa jak widzimy na przykładzie socjalistycznej Rosji Stalin , czy socjalistycznej Korei Kimów jest w swojej istocie państwem niewolniczym .
 
Milton Friedman („Podstawowym złem paternalistycznych programów jest ich wpływ na szkielet naszego społeczeństwa. Osłabiają rodzinę, zmniejszają bodźce do pracy, oszczędności,  innowacji, ograniczają naszą wolność" – napisał w „Wolnym wyborze") czy Friedrich Hayek („Im bardziej pozycja ludzi staje się zależna od działań rządu, tym bardziej będą się domagali, aby ten dążył do (...) sprawiedliwości rozdzielczej. Tak długo, jak długo wiara w sprawiedliwość społeczną kieruje działaniem politycznym, proces ten musi stopniowo przybliżać się do systemu totalitarnego"). ...(źródło)
 
Cytaty te zaczerpnąłem z tekstu Marczuka „Welfare State .Pożegnanie z iluzja„ Inny cytat „„Jeśli państwo opiekuńcze ma jakąś oficjalną datę powstania, to jest to 5 lipca 1948 r." – pisze w książce „Ekonomika polityki społecznej" prof. Nicholas Barr, brytyjski ekonomista z London School of Economics. To właśnie wtedy w liberalnej Wielkiej Brytanii został wprowadzony tzw. plan Beveridge'a. Powstał na podstawie raportu przygotowanego przez Komitet ds. Ubezpieczeń Społecznych i został przekuty w plan zabezpieczenia społecznego. Uznano, że to państwo powinno odpowiadać za wiele czynników ryzyka, m.in. za bezrobocie, niezdolność do pracy, starość, zgon żywiciela rodziny czy niepełnosprawność. Jak się okazuje, to, co wydaje nam się dzisiaj oczywistością, przez całe wieki istnienia ludzkości wcale nią nie było. „.....”Mnożą się więc przywileje, emerytury dla 50-latków, zasiłki dla bezrobotnych tak wysokie, że nie opłaca się pracować, renty dla zdrowych, państwowe gwarancje kredytu dla „golców", czterodniowy tydzień pracy, pomoc dla wszystkich. Państwo może wszystko, możemy zadłużać się w nieskończoność, jesteśmy coraz bliżej raju – opowiadają wyborcom politycy. Na przykład w Europie wydatki na cele socjalne przekraczają 30 proc. PKB. „.....(źródło)
 
Państwo dobrobytu w swoich fundamentach jest państwem bandyckim. Bo na czym opiera się rozbudowa biurokracji , zasiłki dla bezrobotnych , prymitywna , mało wydajna i coraz bardziej kosztowana , ale za to „bezpłatna służba zdrowia. Opiera się na państwowym bandytyzmie. Lewicowe państwo zaczyna wywłaszczać pracujących . Instytut Smitha obliczył ,że z ekonomicznego punktu widzenia Polska pod rządami II Komuny jest jednym z najbardziej niewolniczych państw na świecie. Pracujących Polaków II Komuna ograbia z jak wyliczył Instytut Smitha 83 procent wartości ich pracy w postaci VAT u, podatku dochodowego, przymusowej składki ubezpieczeniowej , akcyzy itd. . Jak nazwać ludzi, którym praktycznie wszystko zabiera państwo . Niewolnicy . Z drugiej strony państwo niewolnicze zostawia tak mało ludziom z ich pracy ,że Polacy nie są w stanie samodzielnie egzystować. Opłacić lekarza, odłożyć na czas pozostawania bez pracy , zabezpieczyć się oszczędnościami, czy inwestycjami na starość. Nie mówiąc już o samodzielnej decyzji posiadania dzieci. Otumanieni przez propagandę bez wystarczających zasiłków na dzieci nie będą ich posiadali. Jak widzimy niewolnicze państwo zaczyna poprze przyznanie zasiłków na dzieci lub nie ich wysokość sterować „rozpłodem „ nowego chłopstwa pańszczyźnianego . Państwo niewolnicze charakteryzuje się przejęciem całkowitej opieki nad swoim „bydłem roboczym „ .
 
W Europie doszliśmy do momentu w którym zadziałała Krzywa Laffera . (Krzywa Laffera – koncepcja teoretyczna, która za pomocą krzywej ilustruje zależność między stawką opodatkowania a dochodami budżetowymi państwa z tytułu podatków; opracowana w latach 70. XX w. przez amerykańskiego ekonomistę Arthura Laffera; bywa używana jako argument za zmniejszeniem podatków[1].)...(źródło)
 
Ta Krzywa Laffera zadziałała w szerszym społecznym znaczeniu. Ucisk i wyzysk ekonomiczny pracujących doprowadził do załamania się całego społeczeństwa. Proszę pamiętać ,że żadne państwo ,żadna struktura urzędnicza nie funkcjonuje w próżni ideologicznej. Ideologiczną baza nowoczesnego państwa niewolniczego w Europie jest socjalistyczna polityczna poprawność.
 
Dzięki temu Europa jest w zapaści cywilizacyjnej ,w fazie upadku co twierdzi profesor Ferguson (więcej) . Depopulacja , gdyby nie imigracja całą Europa byłaby w fazie takiego samego wyludnienia jak Polska. Wyniszczenie ekonomiczne , biologiczne klasy średniej w całej Europie. Coraz bardziej widoczna zapaść technologiczna i naukowa . W Wielkiej Brytanii rozpoczął się symptomatyczny proces likwidacji uniwersytetów i uczelni . Tylko w ciągu jednego roku liczba nowych studentów spadłą o 10 procent.
 
Im bardziej totalitarny system tym mniej sprawny i wydajny jest on ekonomicznie. Grabież podatkowa fanatycznego socjalistycznego państwa opiekuńczego skierowana jest w stronę najbardziej wrażliwej i łatwej do eksploatacji struktury . Wyniszcza i rozbija rodziny. W Polsce ojciec rodziny pracuje jak niewolnik , bo musi wyżywić dzieci. Młodzi jednak uciekają spod socjalistycznego ucisku i nie posiadają dzieci. System się załamał . I Tu warto zwrócić uwagę że II Komuna, której ikoną jest Tusk sporo się różni na niekorzyść od I Komuny dla przykładu Gierka . II Komuna Tuska wyniszcza podatkami biologicznie społeczeństwo, Polaków czego nie robiła I Komuna .
 
System społeczny w Europie już jest tak niewydajny ,że nadszedł czas ostatecznego rozwiązania, przed którym przestrzega Friedman . Tym ostatecznym rozwiązaniem jest państwo autorytarne, totalitarne , które pozbawi ludzi świadczeń społecznych i brutalnymi metodami zmusi ludzi do niewolniczej, bo obłożonej gigantycznymi podatkami pracy. Podniesienie wieku emerytalnego , zmuszeni młodych ludzi aby zamiast studiów wybrali wcześniejszą pracę i tak dalej i tak dalej .
 
Oczywiście społeczna sytuacja w Polsce jest zbyt skomplikowana , aby można było tak po prostu bez zmiany systemu politycznego i zbudowania suwerennego ośrodka władzy zreformować system . Dobrym przykładem jest tutaj Kaczyński .Polacy są na tak ogromna skale eksploatowani ,że ten przynajmniej w pierwsze fazie walczy o to , aby II Komuna nie zabrała reszty świadczeń, tak aby Polacy mogli biologicznie przetrwać. I Tak rozumiem sens jego solidarnego państwa. Jednak utrzymanie na dłuższa metę socjalistycznego systemu musi skończyć się całkowitą klęską.
 
Przypomnę tutaj słowa Kaczyńskiego”Warto być Polakiem dobrze zorganizowanym i wydajnym, ale nie traktowanym w pracy jak niewolnik. Bo już jesteśmy bardzo pracowici. Jest znamienne, że wedle danych OECD przeciętny Polak pracuje aż 2015 godzin w roku (pracowitsi są od nas Koreańczycy - 2074 godziny), a daleko za nami są uznawani za bardzo pracowitych Japończycy (1733 godziny), Niemcy (1309 godzin) czy Holendrzy (1288 godzin).”...” Nieprzypadkowo w rankingu Doing Business 2010, opisującym łatwość robienia interesów, Polska jest na 70. miejscu wśród badanych 183 krajów. Nieprzypadkowo Polska zajmuje niechlubne 164. miejsce pod względem radzenia sobie z pozwoleniami na budowę. Nic nie usprawiedliwia tego, by Polska była dopiero na 121. miejscu w kategorii łatwości płacenia podatków. Tak jak nic nie usprawiedliwia 81. pozycji Polski w kategorii "łatwość zamykania biznesu" czy 77. miejsca w kategorii "wprowadzania w życie kontraktów"... (więcej)
 
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale