Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  479   0

Cyryl I chce przyłączyć Ukrainę i Białoruś do Rosji

Rozpoczęto zbieranie podpisów pod apelem o referendum w sprawie zjednoczenia Rosji, Ukrainy i Białorusi „....”W moskiewskiej cerkwi św. Mikołaja na Trzech Górach zebrali się zwolennicy zjednoczenia byłych republik radzieckich – Rosji, Ukrainy i Białorusi. „....”W cerkwi św. Mikołaja proboszczem jest jeden z inicjatorów przedsięwzięcia „....”Fakt udziału osoby znaczącej w hierarchii Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, uznawanej za ważnego współpracownika patriarchy Cyryla, powoduje, że całą akcję uznano za inicjowaną przez rosyjską Cerkiew. „.....”biskup Jewstratij kierujący wydziałem informacji patriarchatu kijowskiego (część Cerkwi na Ukrainie, która odłączyła się od patriarchatu moskiewskiego): – Apel jest próbą reanimowania historii i przekonania Rosjan, że przeszłość jest dla nich świetlaną przyszłości „.....”Wszystko zależy od dalszych działań samego patriarchy Cyryla. Jeśli oficjalnie poprze zbieranie podpisów, może tym samym zobowiązać do tego podporządkowaną sobie Cerkiew białoruską i część Cerkwi ukraińskiej (Ukraiński Kościół Prawosławny patriarchatu moskiewskiego) „.....(źródło)

 

Serwilizm stronnictwa pruskiego w stosunku do Moskwy , a do tego sporej części hierarchii nie ma jak widzimy granic . Głupota polityczna trudno to nazwać , bo pomimo ogromnych braków intelektualnych aż tak infantylni to oni nie są . ( Krasnodębski o Komorowskim „ rozległe dysfunkcje intelektualne, które jest coraz trudniej ukryć „ ) ...(więcej )

 

Chcę zwrócić państwu uwagę na jedną . Imperialistyczna Rosja Putina , bo któż jak nie on stoi za plecami Cerkwi i donosiciela KGB Cyryla I rości sobie prawo do terytoriów I Rzeczpospolitej . A nasze władze nie widzą w tym nic złego . Proszę pamiętać , że Polska jest tylko fragmentem rozbitego Imperium , Potęgi jak go nazywano . I teraz Rosjanie bezczelnie wyciągają swe łapy po kraje Federacji Jagiellońskiej , Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

 

Wizyta Cyryla I w Polsce była częścią większego planu. Pokazania Ukraińcom i Białorusinom ,ze Polacy ich zdradzili , wydali na pastwę rosyjskiej cerkwi , na pastwę rosyjskiego reżimu Putina .

 

Warto jednak się uczyć. Dlaczego to nie my , jakaś polsko ukraińsko białorusko litewska organizacja nie wystąpi z inicjatywa przeprowadzenia referendum w tych krajach aby odbudować wspólne państwo II Rzeczpospolitą Czworga Narodów . Przypomnę tylko ,że Kaczyński uznał Ukrainę za fundament silnej Polski . Uznał ,że ścisły strategiczny polityczny i gospodarczy sojusz Polski i Ukrainy byłby jednym z najsilniejszych sojuszy w Europie

 

Lech Kaczyński opowiedział się za Europą współpracy, wolną od dominacji państw.W takiej Europie Polska i Ukraina mogłyby być jednym z ważniejszych sojuszy dużych państw. Jego zdaniem, naszawspółpraca powinny dotyczyć gospodarki, kultury, a przede wszystkim kwestii politycznych. Polski prezydent ponownie zadeklarował poparcie dla unijnych i NATO-wskich aspiracji Ukrainy. ( więcej)

 

Warto kontynuować jagiellońską Lecha Kaczyńskiego , wart postawić pierwszy krok w tym kierunku , w kierunku odbudowy I Rzeczpospolitej . Przypomnę tutaj piękny tekst Łysiaka o reakcji Lecha Kaczyńskiego na litość nad Polakami

 

Łysiak „Łysiak „Jakie są szanse, iż wojenna inicjatywa remocarstwowienia Rzeczypospolitej mogłaby się powieść? Primo: dziejowe fatum, które od dawna sprawia, że Polakom udają się rzeczy największe. Rafał Ziemkiewicz przypomniał w styczniu 2012 (na łamach „Rzeczypospolitej") o pewnymmiędzynarodowym spotkaniu prezydenta Kaczyńskiego. Przywódcy europejscy, chcąc tam wyrazić życzliwość wobec Polski, uznali,że najlepiej to zrobią deklarując współczucie wobec polskich dziejów, pełnych tragedii i klęsk. Kaczor" wysłuchał tego spokojnie, po czym zrobił lekko zdziwioną minę i odparł : „ — Ależ, proszę państwa, nasza historia jest taka, żewpierw zatrzymaliśmy na kilkaset lat ekspansję Niemców ku Wschodowi, później parcie islamu ku Zachodowi, a wreszcie marsz rewolucji bolszewickiej. W międzyczasie stworzyliśmy pierwszą europejską republikę z obieralnym, odpowiedzialnym przed prawem władcą, i z zasadą równouprawnienia religii, a kiedy przyszedł XX wiek, pierwsi stawiliśmy opór Hitlerowi, zmuszając Zachód, by rozprawił się z hitlerowską Rzeszą. Rozprawienie się z Sowietami zostało wszczęte przez polską Solidarność". Jasno widać, że kraj, który stworzył silne fundamenty upadku dwóch największych totalitarnych sys temów XX stulecia — może wszystko, żadne wyzwania mu niestraszne. „....(więcej )

 

 

Spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim, marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, episkopatami: prawosławnym i katolickimoraz uroczystości religijne - to główne punkty programu pobytu w Polsce patriarchy Moskwy i całej Rusi Cyryla I „...(więcej )

 

Aleksander Ścios „Sierpniowa wizyta w Polsce Władimira Michajłowicza Gundiajewa - współpracownika KGB pseudonim „Michajłow” - znanego obecnie jako Cyryl I, patriarcha Moskwy i Wszechrusi, ma stać się przełomowym wydarzeniem w procesie „pojednania” polsko-rosyjskiego „..(więcej)

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale