Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  38   0

Drobna Chinka trzyma w ręku miliardy

Bardzo ciekawy artykul o panstwowym funduszu inwestycyjnym Singapuru.

Pokazuje nowe zjawisko w swiecie gospodarczym. Ogromne pieniadze sluzace inwestowaniu na gigantyczna skale kontrolowane przez takie panstwa jak Chiny,Wenezule, Rosje , kraje arabskie.

Fundusze te powoli zaczynaj kontrolowac korporacje Zachodu. A Zachod na razie ani nie wie jak do tego podejsc ,nie wie jakie moze to miec skutki . Jak na razie jedynym pomyslem jest powrot do recznego sterowania gospodarka. Urzednicy beda decydowac , kto jakie akcje moze kupic. Polecam caly artykul . Jest napisany lekko , ale daje do myslenia.

Przy okazji warto zwrocic uwage na fenomen i orginalnosc Singapuru. Jest to jedyne panstwo ktore wprowadzilo zapomogi dla dzieci pod warunkiem ze rodzice ukonczyli studia. Czyli zapomogi dla tych, ktorzy i tak juz dobrze zarabiali.

Filozofia pomocy calkowcie obca naszej. Ale moze sprawiedliwsza ?

" . Trzy dni temu jedną decyzją uratowała od poważnych finansowych kłopotów amerykański bank inwestycyjny Merrill Lynch. Kupi nowe akcje tego giganta za 3,4 mld dol. i dodatkowo wpompuje weń jeszcze 900 mln dol. gotówką. Nie byłaby jednak sobą, gdyby w tej transakcji nic nie ugrała. Merrill Lynch sprzeda te akcje z prawie 2-miliardowym dyskontem. Ta transakcja zwiększy udział Temaska w ML do ponad 10 proc. " cytat

http://www.rp.pl/artykul/5,170470_Drobna_Chinka_trzyma_w_reku_miliardy.html

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale