Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  243   0

Wałęsa nie był prześladowany w PRL

Lech Walesa do tej pory nie znalazl sie na IPN owskiej liscie osob represjonowanych i nie bedacych ani agentemi ani funkcjonariuszami.

Jezeli Cenckiewicz i Gontarczyk maja racje , a pomimo to Walesa znajdzie sie na tej liscie o zaczynamy zyc w kraju Orwella, gdzie prawda nie ma zadnego znaczenia.

Juz raz mielismy sytuacje podobna. Chodzi o Jurczyka. Warto przypomniec o odwadze Janusza Mikke , ktory mial odwge nazwac nasz system sadowy po imieniu.

Tutaj prezytaczam pare zdan z artykulu wraz z linkiem dotyczacego perypeti z tym zwiazanych

"Z powodu „braku skargi uprawnionego oskarżyciela” sąd umorzył proces Janusza Korwin-Mikkego, oskarżonego o znieważenie słowem „sk…..syny” trzech sędziów Sądu Najwyższego, którzy oczyścili Mariana Jurczyka z zarzutu „kłamstwa lustracyjnego”, czyli uznali, iż Jurczyk nie był TW."-  koniec

Musimy skonczyc z upolitycznienie Sadu Najwyzszego. Jest to zbyt wazna dla panstwa instytucja, aby politycy i sami sedziowie decydowali o jego skladzie.

Najprostszym i najbardziej logicznym rozwiazaniem byloby powolywanie sedziow w sposob demokratyczny w wyborach.

Ale wrocmy do Polski Orwela. Kuriozalne staje sie karanie za nieprzyjecie urzedniczo - sadowej "prawdy" jak w wypadku Jurczyka i Walesy.

System powoli tresuje ludzi. Zaczyna dla nas byc oczywiste ze klamstwo jest prawda . Zamach na podstawowa wolnosc jaka jest wolnosc slowa rozpoczely sady. Sady, ktore powinny stac na jej strazy.

Tylko gdy my bedziemy wybierac sedziow skonczymy z ich bezholowiem i bezkarnoscia.

http://nczas.com/wiadomosci/polska/jkm-umorzony/

http://www.dziennik.pl/polityka/article227754/Walesa_nie_byl_przesladowany_w_PRL.html

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale