Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  173   0

Lech Kaczynski : Unia jest republika arystokratyczna. Kaczynski

Lech kaczynski "Tutaj kwestia nie leży w traktacie lizbońskim, tylko w postawie najważniejszych państw, a także większej demokratyzacji Europy. Unia, powtarzam to po raz kolejny, jest republiką arystokratyczną."

Uwazam , ze Lech Kkaczynski powinien uzyc slowa oligarchia polityczna zamiast slowa arystokracja , ale moze mu chodzilo o elegancje sformulowania. Najwazniejsze ze Lech Kaczynski dostrzegl problem demokratyzacje Europy. Jestem bardzo ciekawy co rozumie pod pojeciem demokratyzacji. Jeden z pisarzy okreslil jego brata Jaroslawa Kaczynskiego jako najwybitniejszego polskiego meza stanu od czasu Pilsudskiego. Jezeli Lech Kaczynski ma zasluzyc na takie samo okreslenie musi sprostac wyzwaniu jakim jest projekt ustanowienia demokratycznych instytucji Unii i pozbycie sie zdegenerowanej " arystokracji "

O tym ze Lech kaczynski jest dalekowzrocznym , wybitnym politykiem swiadczy jego polityka wschodnia. W swoich dzialaniach kieruje sie nie tylko interesami Polski, ale rowniez calej Unii. Czego nie mozna powiedziec o Sarkozym , czy Merkel, ktorzy nie wyrosli jeszcze z oplotkow interesow tylko wlasnego kraju. 

Lech Kaczynski okraza Rosje.

To juz nie tylko odbudowa I Rzeczpospolitej poprzez wlaczenie Ukrainy i Bialorusi do Unii , ale budowanie wplywow Unii na Kaukazie i postsowieckich krajach Azji .

Lech Kaczynski rozpocza realizacje planu oslabienia i okrazenia Rosji. Pod spodem ilustrujacy ta teze kolejny fragment wywiadu :

"Przywódcy uznali na szczycie, że polsko-szwedzki plan Partnerstwa Wschodniego może pomóc w udzielaniu pomocy Ukrainie, Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanowi i Armenii. Uda się je przyciągnąć w orbitę Zachodu?

Przede wszystkim oddzieliłbym takie kraje, jak Gruzja, Ukraina i Azerbejdżan, od innych państw regionu. Te trzy mają kluczowe znaczenie. Azerbejdżan mógł być potężnym źródłem gazu i ropy dostarczanych z ominięciem Rosji na Zachód. Prezydent Ilcham Alijew zapewnił mnie, że w grę wchodził także Turkmenistan. To było do zrobienia i przystąpiliśmy do realizacji." koniec fragmentu wywiadu z Lechem Kaczynskim w Rzeczpospolitej

Aby sprostac temu wyzwaniu musimy dokonac gruntownych reform wewnetrznych.  Bo jak na razie mamy polityke zagraniczna prezydenta na miare giganta i reformy gospodarcze, elekcyjne, edukacyjne , naukowe premiera na miare liliputa.

Link do wywiadu Lecha Kaczynskiego w Rezcpospolitej

http://www.rp.pl/artykul/185707.html

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale