Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  4088   0

Szewach Weiss. Amchu .Tajny kod Zydowski

Szewach Weiss : Każdy Żyd modli się do Boga Izraela po hebrajsku. Język hebrajski łączył Żydów wszystkich pokoleń. Inny był hebrajski aszkenazyjczyków, inny sefardyjczyków, ale zawsze był to hebrajski..

Piekne slowa mowiace o istoscie Narodu. Bog do ktorego wszyscy modla sie w jednym jezyku. Zyd moze byc Polakiem, Francuzem, Amerykaninem , dla ktorych jezyk ich ojczyzn jest jezykiem pierwszym , naturalnym,ale kiedy zwraca sie do  Bog jest Hebrajczykiem mowicym po hebrajsku.

My tez jak Zydzi posiadamy proroka / zaden bisukup gdy byla dyskusja o tym nie zaprzeczyl / proroka nowych czasow. Karola Wojtyle. Dlaczego Benedykt XVI oszukal nas Polakow.Njapierw wydal rozporzedzenie, aby Wojtyla jak najszybcie znalazl sie na oltarzach. teraz fakyczne oddalil ten czas na swiety nigdy. W gruncie rzeczy jedno oszustwo. A dla nas Polakow jesli mamy pozostac chrzescijanami Wojtyla jest ostatnia deska ratunku.

Polacy rozsiani w kilkdziesieciomilionowej diasporze tez jak Zydzi mogliby wznosic modly w jezyku polskim , jezyku proroka nowych czasow.

Jak Zydzi przygotowywalibysmy dzieci na lekcjach religi w jezyku polskim, aby lepiej mogli zrozumiec nauki Wojtyly.Moze mowilyby lepiej po angielsku, czy hiszpansku. ale wznosilyby modly do Bog w jezyku jego proroka nowych czasow. Modlilyby sie po polsku

 

Szewach Weiss :Kiedy Żyd chce, by rozpoznał go jego rodak, mówi „Amchu” i wymawia to słowo z akcentem aszkenazyjskim.

http://www.rp.pl/artykul/61991,190049_Amchu.html

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale