Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  151   0

Jezus był dla nich mistrzem "białej magii".

W starozytnej zatopionej juz Aleksandrii odkryto naczynie z pierwszej polowy I wieku z napisem greckim ”DIA CHRESTOU OGOISTAIS” Naukowcy nie sa w satnie jednoznacznie powiedziec co ten napis oznacza.

Czy jak uwaza  francuski  specjalista w dziedzinie epigrafii André Bernand :"Jego zdaniem jest to coś w rodzaju ”kotła czarownic” i miało należeć do antycznego wróżbity, który w swoich rytuałach powoływał się na niedawno zmarłego Jezusa Chrystusa. Idąc tym tropem inskrypcję przetłumaczył jako: ”Magiczne sztuki dokonywane przez Chrestosa”. fragment

Inna hipoteza "Chrestos było dość popularne w tamtych czasach w Grecji – wyjaśnia historyk Manfred Clauss z Frankfurtu nad Menem, – i nie musi ono mieć nic wspólnego z Jezusem. Oraz ostatnie tlumaczenie "Sceptycy wychodzą natomiast z założenia, że słowo ”OGOISTAIS” oznacza społeczność, która wierzyła w boga o imieniu Ogo" koniec fragmentu

Najciekawsze jest jednak stwierdzenie o Jezusie ze byl mistrzem Bialej Magii. I ze jego Imie jako silnego wrozbity poslugujacego sie magia  moglo byc uzywany w rozwinietym  przemysle wrozbiarskim Aleksandrii.

Idac dalej tym tropem czy mozna przyjac ze cala otoczka cudow i zjawisk nadprzodzonych  w chrzescijanstwie , jak chodzby cuda ktore sie dokonuja poprzeez zmarlych swietych jest spuscizna bliskowschodnich wrozbitow i magow. Pierwsza wzmianka o Chrystusie byl list apostla Pawla z 51 roku naszej ery. Caly Nowy Testament byl tworzony do drugiej polowy II wieku.

Jezeli Chrystus byl mistzrem "bialej Magi " to czy Bog Starego Testamentu byl mistrzem nie tylko bialej ale rowniez mistrzem "czarnej magi " 

Pierwszy raz spotkalem sie z koncepcja Chrustusa jak dobregio wrozbity i maga bliskowschodniego.

 

http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11122,1508077,1,czasopisma.html

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale