Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  77   0

Libertas. Pierwsza ogolnoeuropejska prodemokratyczna partia

Jesteśmy jak rycerze, którzy stoją przed żelazną wieżą, i rzucają w nią kamieniami. Aby ją zdobyć, musimy się dostać do środka. Musimy zdobyć Brukselę – przekonuje lider irlandzkich przeciwników traktatu lizbońskiego Declan Ganley w rozmowie z Aleksandrą Rybińską

Powolanie tej parti jest wedlug mniej najwazniejszm wydarzeniem od kilku lat. Partie popierajace niedemokratyczna strukture Unii wmowily wszystkim , ze albo jest sie za Europa i to koniecznie w wersji skrajnie nie demokratycznej i zbiurokratyzowanej albo jest sie przeciwnikim Unii. Wmanewrowano tak np PiS w Polsce. Zawsze w swoich notkach podkreslalem ze przyszlosc Polski lezy w Europie, ale Europei demokratcznej, z Prezydentem wybierany  w wyborach powszewchnych, mocnym Parlamentem Europejskim / wladza ustawodawcza i kontrolna/

Declan Ganley zrobil pierwszy krok na drodze do przeksztalcenia Unii z luznego zbiurokratyzowanego niedemokratycznego zwiazku panstw w silna demokratyczna Federacje. A nalezy to zrobic jak najszybciej , bo problemo wi wyzwan stojacych przez Unia nie ubywa.jak chocby spraw kolonizacji Ksiezyca z jego zasobami energetycznymi , rozszereznie i wprowadzenie jednolitego prawa chroniacego wszystkich obywateli Unii.

Tutaj fragment argumentacji Ganleya "Dlaczego mielibyśmy przekazać władzę w ponad 60 dziedzinach brukselskim eurokratom, jeśli nie mamy możliwości demokratycznej kontroli ich działań? Traktat lizboński tworzy urząd prezydenta oraz ministra spraw zagranicznych Unii. Bez demokratycznych wyborów. Wyobraźmy sobie, że prezydentem Unii zostanie Nicolas Sarkozy. Czyich interesów będzie bronił? Polskich? Na pewno nie. Oznacza to, że panią, mnie i miliony europejskich obywateli będzie reprezentował człowiek, którego nie wybraliśmy i na którego działania nie mamy żadnego wpływu. Co się dzieję z Unią Europejską? Dzięki traktatowi lizbońskiemu Unia zmieni się z mało demokratycznego systemu w system otwarcie antydemokratyczny."

Ganley "Dziś zakładamy w Polsce stowarzyszenie Libertas. Później zamierzamy stworzyć think tank, prawdopodobnie w Warszawie. Wyłoniliśmy już pierwszych kandydatów do wyborów. Ich nazwiska pozostaną jednak na razie tajemnicą. Ujawnimy je prawdopodobnie dopiero w kwietniu, na początku kampanii wyborczej."

Warto zapamietac to nazwisko , bo bedzie jednym z najglosniejszych w nadchodzacym czasie.

Link do wywiadu z tworca parii Libertas Declanem Ganleyem

http://www.rp.pl/artykul/9133,246848.html

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale