Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  255   0

Czym byl Lenin dla Stalina tym jest Walesa dla Tuska

Lenin , agent niemiecki , zbrodniarz . Dlaczego Stalin stworzyl z niego swieckie bostwo , któremu należy oddawac czesc , na czesc którego ustanowiono skomplikowane religijne rytualy, którego autorytetu pod kara utraty pracy, zlamania kariery, a nawet wiezienia nie mozna było podwazac.
Może chodzilo Stalinowi o sponiewieranie narodu rosyjskiego. Prosty trik psychologiczny. Wszystkich przeciwnikow moza niszczyc posługując się górnolotnymi haslami. Obrony godnosci przywodcy rewolucji , obroncy ludzi pracy, który sam jeden obalil „nieludzki” carat . Nastepnym argumentem jest obrona bohatera narodowego. Bo któżby się ośmielił powiedziec ze Lenin był zwykłym niemieckim donosicielem. Przeciez nawet jeśli był to był tylo epizod w jego zyciu , nie majacy nic wspolnego z jego „pozyteczna „ dla Rosji dzialalnoscia . Majac juz taki kamien wegielny jakim był Lenin mozan było zjednoczyc wokół niego i jego „wartości „ nowa zbrodnicza elite Rosji.
Japonczycy jak chcieli wykorzenic chrześcijaństwo w bodajze XVII wieku to kazali każdemu podeptac krzyz.Chrzescijanie, którzy sto zrobili „ sprostytulowali ‘ się / ze pozwole sobie ujac terminu z Palikota/ zlamali się moralnie i nie stnowili już zadnego zagrozenia. Ci co niech cieli podeptac krzyza byli mordowani. To Samoa metode usatnowil Stalin. Nakazal wszystkim uznania Lenin Aza „ autorytet moralny” Przecienicy albo się sprostytuowali, albo byli usuwaniz zycia politycznego. Zas wyznawcy dostawali impuls do religijnych uniesien , typu pogromy przeciwnikow na wszelkich polach spolecznej aktywności.
Potrzbny jest jeszcze jedn czynnik, aby uzyskac ten efekt. Ubostwiony „bohater” nie moze być bohaterem. Lenin był zbrodniarzem i donosicielem. Przeciez gdyby był człowiekiem wartościowym, to caly trik z konsolidacja swojego obozu i gnojeniem przeciwnikow by się nie udal. Przeciez gdyby wprowadzono cos na państwowego kultu wybitnego przywodcy narodu polskiego Karola Wojtyly , to akceptacja tego nikogo by nie upodlila, a tak…
Biedny Walesa , który jeszcze niedawno miał 1 procent glosow w wyborach prezydenckich naraz stal się w rankingach przywodca narodu wyprzedzając w tym wyścigu nawet Tuska , który jak Stalin na poczatku stal się takim kaplanem kultu, takim mniejszym ojcem narodu.
Proszę zwrocici uwage , ze Tusk wykorzystujeWalese w takim samym celu jak Stalin wykorzystywal Lenina. Zlamania moralnego przeciwnikow / zagrozenie utrata pracy, zagrozenie zlamaniem kariery naukowej itp. /, lub ich represjonowania, oraz mobilizacji swoich zwolennikow do stosowania podobnych represji w zasiegu instytucji, którymi kieruja
Polecam notke „ Merkel  fetuje donosiciela Stasi na obchodach upadku muru „ tekst tutaj
 
Odsylam do tekstu pana Budynia 78 o samo cenzurze UJ czytaj tutaj
I mój komentarz do jego tekstu „Czy Na Uniwersytecie Jagielonskim bedzie mozan napisac prace pod tytulem.np Jan Pawekl II . /niezyjacy/ w swietle donosow donosicieli/ zyjacy/.
Student bedzie musial najpierw zapewne sprawdzic czy donosiciele jescze zyja, bo jest tak to juz pracy magisteskiej nie napisze.Czy  bedzie mozna pisac jakiekolwiek prace historyczne na UJ.
No bo takich pracach jak np historia prasy po 1989 roku , gdzie wlasciele i redaktorzy prasy zyja to raczej nie bedzie mozna. "Glos wolny wolnosc ubezpieczajcy" -  Cos co nie dotyczy Uniwersytetu Jagiellonskiego
 
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale