Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2258k odsłon
  637   0

Walentynowicz poparł Brauna Zatopią Gdańską Małą Sycylię ?

Walentynowicz wszedł w skład komitetu Brauna..(źródło )

Biznesmeni, mafiozi, policjanci i bezpieka w układzie! Latkowski: "Gdańsk to mała Sycylia. Nikt nie sypie, a politycy są jak małpki zakrywające oczy"...(źródło )

Wassermann: Adamowicz to jedna z najistotniejszych osób w „układzie gdańskim”...(źródło)

https://naszeblogi.pl/52596-przekret-gdanski-kaczynski-przestraszyl-sie-brauna

Gdańsk to mała Rosja”, „układ gdański przypomina układ mafijny”...”Platforma wyhodowała sobie w Gdańsku politycznego potwora, nad którym straciła całkowicie kontrolę – powiedział w „Minęła Dwudziesta” Marek Formela z „Gazety Gdańskiej” komentując decyzję prezydenta Gdańska, który zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję. – Można powiedzieć: układ gdański trzyma się mocno – powiedział i Marek Król z tygodnika „Sieci” i dodał, że przypomina układ mafijny. „...”– Gdańsk to jest mała Rosja. To przypomina bardzo taki system, gdzie władza oligarchiczna jest tak rozdzielona, że kluczowa linia przebiega: albo jesteś za prezydentem, albo nie jesteś za prezydentem – powiedział Maciej Kożuszek z „Gazety Polskiej”. Jego zdaniem, Paweł Adamowicz wypowiada się w mediach jak Władimir Putin. – Nie udziela odpowiedzi, tak żeby w jak największym stopniu zamazać swoją winę czy przedstawić PR-ową interpretację faktów; on udziela odpowiedzi w taki sposób, żeby pokazać dziennikarzom, że nic nie mogą mu zrobić. „..(źródło)

Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun to kandydaci na prezydenta Gdańska, którzy zdołali w terminie złożyć trzy tysiące wymaganych podpisów poparcia. Pełnomocnicy Dulkiewicz donieśli w środę 25 tysięcy podpisów. „.. (źródło )

o ze startem Grzegorza Brauna w Gdańsku? Krajowe Biuro Wyborcze nic nie wie, a komisja miejska nie odbiera telefonów. „...”Mimo złożenia podpisów poparcia wymaganych do startu w wyborach, wciąż brakuje informacji na temat formalnej akceptacji dla kandydatów. Jak ustaliliśmy, PKW wciąż nie ma informacji od komisji miejskiej, która sprawdza zgodność z wymogami formalnymi złożonych podpisów. Grzegorz Braun podkreślił w rozmowie z naszym portalem, że komisja uznała fakt złożenia podpisów, choć jest pewne „ale”.Grzegorz Braun potwierdził, że komisja miejska po doliczeniu się ponad 3 tys. kart nie kontynuowała liczenia.”...”– Komisja zakomunikowała nam, że ten warunek złożenia podpisów został uznany – powiedział portalowi nczas.com Grzegorz Braun. Zastrzegł jednak, że formalnie start nie jest jeszcze pewny.

– Formalnie czekamy na dokument, który wyda nam komisja wyborcza. Natomiast wczoraj ten fakt, podany przez prawo żeśmy spełnili i został uznany – zaznaczył Braun.

Zapytany o to, czy nie ma robionych żadnych problemów, powiedział, że „zobaczymy”.

– To jest taki świat, że zawsze jakiś sędzia może dokonać jakichś wynalazków. W związku z tym lepiej pytać o to nie mnie, ale komisarzy wyborczych, sędziów Sądu Najwyższego i Państwową Komisję Wyborczą, co oni wymyślą – podkreślił kandydat na prezydenta Gdańska.

Z kolei w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku poinformowano nas, że nie otrzymano jeszcze żadnych informacji z komisji wyborczej w Gdańsku. – Komisarz i biuro komisarza jeszcze żadnej dokumentacji z miejskiej komisji jeszcze nie otrzymała – poinformowano.

Z kolei miejska komisja w Gdańsku nie odbiera od nas telefonu. Czy rzeczywiście tyle czasu powinno zajmować sprawdzanie podpisów poparcia? Czy dzieje się coś, o czym nie wiemy?”....(źródło )

Trybun ludowy (także plebejski, łac. tribunus plebis lub plebi, l.mn. tribuni plebis) – urząd w republice rzymskiej utworzony w 494 roku p.n.e.[1], którego podstawowym zadaniem była ochrona interesów obywateli, a zwłaszcza plebejuszy przed arbitrażem patrycjuszy w senacie i samowolą urzędników. „...”Zgodnie z tradycją podczas secesji wszyscy przedstawiciele niższych warstw społeczeństwa rzymskiego biorący udział w strajku zaprzysięgli też tzw. lex sacrata, „święte prawo” stanowiące, że zabiją każdego, kto zechce skrzywdzić ich wybrańców[15][13]. Jednocześnie trybuni zyskali status sacrosancti, a więc nietykalnych ze względu na sankcję boską[15][13]. Tym samym stworzono pozaprawny urząd, którego miano bronić pozaprawnymi metodami[14]. „..(źródło)

---------

Mój komentarz

Młody człowiek widzi kilku włoskich mafisów w kawiarni przed gdańskim urzędem miejskim

I co? Przyjechali się zabawić?

Nie. Przyjechali na szkolenie

Należy skończyć afrykańską ochlokracją niszczącą polskie miasta. Prezydentów miast powinien powoływać premier. Demokracja jest zbyt prymitywna forma rządów, aby zapewnić polskim miastom możliwości rozwoju w XXI wieku. Taki Adamowicz z jego szemranym majątkiem zdobytym na urzędzie w normalnym cywilizowanym państwie w gabinecie prezydenta co najwyżej byłby konserwatorem powierzchni płaskich.

Braun nie wygra z Układem Gdańskim kontrolującym Małą Sycylię, Małą Rosję, ale może go przynajmniej obnażyć. Mógłby stać Trybunem Ludowym wstawiającym się za wszystkimi, którzy cierpią z powodu przestępczości urzędniczej. Wystarczyłoby by tylko by komitet Braun uruchomił telefon zaufania na który można by zadzwonić z informacjami o nadużyciach i przestępstwach dokonywanych w magistracie. Oj działoby się, oj działo.

Marek Mojsiewicz

video Marek Formela o Mafii w Gdańsku i gloryfikacji Adamowicza!

Video Czy Polska nierządem stoi? | Prof. M. Dakowski

video Grzegorz Braun zebrał podpisy pod swoją kandydaturą na Prezydenta Gdańska | Live Gdańsk!

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka