Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2258k odsłon
  1247   0

Gdańsk Płażyński i Wyszkowski ujawnili przekręty Dulkiewicz

djęcie Aleksandry Dulkiewicz z prezydentem Sopotu Karnowskim z 2010 roku ..(źródło)

Grzegorz Braun „Masz informację na temat korupcji w Gdańsku? Zostaw nam informację – razem rozmontujemy układ gdański! Telefon zaufania 782 515 500 „...( https://www.ukladgdanski.pl/ )

Z oświadczeń majątkowych wiceprezydentów Gdańska wynika, że Aleksandra Dulkiewicz dostała od matki połowę mieszkania „.'Wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz sprawuje swój urząd od drugiej połowy marca 2017 r. Jej zarobki w 2017 r. to ok. 10 tys. zł diety z Rady Miasta Gdańska oraz 177 tys. zł brutto z umowy o pracę w Urzędzie Miejskim. W radzie nadzorczej szpitala w Prabutach zarobiła niecałe 5 tys. zł, a w radzie spółki Arena Gdańsk – 22,7 tys. zł.Posiada ok. 30 tys. zł oszczędności oraz połowę wartego 300 tys. zł mieszkania o pow. 63,6 mkw. – W darowiźnie otrzymałam od mojej mamy jedną drugą udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu –„..”Najlepiej zarabiające w gdańskim urzędzieNajlepiej zarabiającą urzędniczką w 2017 r. była sekretarz miasta Danuta Janczarek, która zarobiła w urzędzie 233 tys. zł, czyli średnio ponad 19 tys. zł miesięcznie. Emerytura przyniosła jej 69 tys. zł, zaś rada nadzorcza miejskiej spółki ZUT – 51 tys. zł. Wykazała ponad 260 tys. zł oszczędności, dom wart 800 tys. zł oraz mieszkanie za 130 tys. zł. Do spłaty ma ponad 150 tys. zł zobowiązań.”.....”Skarbniczka miejska Teresa Blacharska otrzymała 227 tys. zł brutto z urzędu, a więc zarabiała średnio blisko 19 tys. zł miesięcznie. Pobrała również 73 tys. zł emerytury. Ponad 78 tys. zł przyniosły jej rady nadzorcze miejskich spółek – Arena Gdańsk i GAiT. .(źródło )

Okazuje się, że w zbiórkę podpisów dla Aleksandry Dulkiewicz zaangażowane są miejskie instytucje takie jak Oddział Muzeum w Gdańsku. To jest niesamowite. To jest prywatny folwarknapisał na Twitterze Kacper Płażyński, gdański radny z PiS.”..”Wg urzędniczki UM Komisarz Dulkiewicz wygoniła pracowników na miasto do zbierania podpisów pod jej kandydaturą na wypadek uwzględnienia przez SN wniosku Brauna

– podał Krzysztof Wyszkowski. ...”Mało tego, pojawiają się głosy, że ostatnia decyzja PKW ws. komitetu Dulkiewicz była po prostu bezprawna.

W kodeksie wyborczym nie ma podstawy prawnej do zmiany nazwy komitetu po jego wadliwym zarejestrowaniu i po upłynięciu terminów. Ale PKW to nie przeszkadza i ratuje Dulkiewicz. W końcu prawo nie jest po to by go przestrzegać, ale żeby je twórczo „interpretować” przez sędziów

stwierdził Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego....(źródło )

KodeksWyborczy

§ 2. Podpisy, o których mowa w § 1, można zbierać w miejscu, czasie i w sposób wykluczający stosowanie jakichkolwiek nacisków zmierzających do ich wymuszenia. § 3. Zbieranie lub składanie podpisów w zamian za korzyść majątkową lub osobistą jest zabronione

§ 3. Jeżeli zgłoszenie ma wady inne niż brak wymaganej liczby prawidłowo złożonych podpisów wyborców, komisja wzywa osobę zgłaszającą listę do ich usunięcia w terminie 3 dni. W przypadku nieusunięcia wady w terminie komisja postanawia o odmowie rejestracji listy w całości lub co do poszczególnych kandydatów. W razie odmowy rejestracji w odniesieniu do niektórych kandydatów listę, z zastrzeżeniem przepisu art. 211 § 2, rejestruje się w zakresie nieobjętym odmową.

Art. 216. [Uzupełnienie wykazu podpisów. Odmowa rejestracji listy kandydatów] § 1. Jeżeli liczba prawidłowo złożonych podpisów wyborców popierających zgłoszenie listy kandydatów jest mniejsza niż wymagana w kodeksie, okręgowa komisja wyborcza wzywa osobę zgłaszającą listę do uzupełnienia wykazu podpisów, o ile nie upłynął termin, o którym mowa w art. 211 § 1. Uzupełnienie jest możliwe do upływu terminu, o którym mowa w art. 211 § 1. § 2. Jeżeli uzupełnienia nie dokonano w terminie, o którym mowa w art. 211 § 1, lub termin ten upłynął, okręgowa komisja wyborcza postanawia o odmowie rejestracji listy kandydatów.

Art. 497. [Zbieranie podpisów poparcia w formie nacisków, w miejscach niedozwolonych oraz za korzyść] § 1. Kto, w związku z wyborami, zbiera podpisy osób popierających zgłoszenie listy kandydatów lub kandydata, stosując jakąkolwiek formę nacisków zmierzających do uzyskania podpisów - podlega grzywnie od 1000 do 10 000 złotych. § 2. Tej samej karze podlega, kto zbiera podpisy osób popierających zgłoszenie listy kandydatów lub kandydata na terenie jednostek wojskowych lub innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej albo oddziałów obrony cywilnej lub skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych. § 3. Kto udziela lub przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą w zamian za zbieranie lub złożenie podpisu pod zgłoszeniem listy kandydatów lub kandydata - podlega grzywnie od 10 000 do 50 000 zł „...(źródło )

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale