Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2272k odsłony
  905   0

Papież gejów Franciszek łajdacko opluwa Jana Pawła II

Po drugie, papież zastosował do ks. Ricci wzorzec ,,grzechów młodości'' i tych, którzy żałują. Kłopot w tym, twierdzi Magister, że sam Ricca nigdy się do grzechów nie przyznał, a jedynie zbywał je jako ,,plotki''.

Po trzecie, to właśnie do sprawy ks. Ricci odnoszą się słowa: ,,Kim jestem, by oceniać'', które - jak pisze Magister - zyskały Franciszkowi olbrzymią sympatię w świecie mediów.

Jak puentuje watykanista, także w przypadku kard. McCarricka papież ,,odmawia wydania osądu''. Przekazał ,,piłeczkę'' mediom. Mediom, w których świecie ,,pedofilia nie jest dopuszczalna, ale homoseksualizm tak. Nawet jeśli dopuszczają się jej ludzie Kościoła, którzy praktykując go łamią zobowiązanie do życia czystości, podjęte publicznie wraz z sakramentem kapłaństwa'', kończy Magister „...(źródło)

Ilu jest homoseksualistów w Watykanie? Sensacyjna książka”..”Francuz Frederic Martel, socjolog i dziennikarz, który sam przyznaje się do homoseksualizmu. Martel twierdzi, że przeprowadził ponad 1500 wywiadów z kardynałami, biskupami, dyplomatami, księżmi i członkami gwardii szwajcarskiej. Według niego około 80 proc. duchownych pracujących w Kurii Rzymskiej to homoseksualiści. „..”Według autora część homoseksualnych duchownych w Watykanie utrzymuje długoterminowe związki z mężczyznami; inni stawiają na przypadkowe kontakty seksualne i korzystają z męskich prostytutek. Inni jeszcze zachowują celibat. Według Martela homoseksualistami są także ci, którzy najostrzej zwalczali w ostatnich latach homoseksualizm. Według jego narracji papież Franciszek próbował przerwać zmowę milczenia panującą w homoseksualnym środowisku watykańskim; wielokrotnie piętnował kapłanów wiodących ,,podwójne życie'' i czyniąc tak, miał mówić właśnie do nich. „..(źródło )

Ostatnio tematem większości rozmów jest kwestia gejowska. Wywołał ją kardynał Reinhard Marx, przewodniczący Episkopatu Niemiec. Z właściwym sobie teutońskim wdziękiem walnął pięścią w stół i zażądał, aby Kościół katolicki przeprosił gejów za swój wielowiekowy negatywny stosunek do pederastii. To było skandaliczne i straszliwe, powiedział niemiecki kardynał i dorzucił kolejne żądania. Kościół musi zmienić swój stosunek do związków gejowskich, na które należy od tej pory spoglądać życzliwym okiem i dostrzec w nich wielką wartość. Kościół nie ma też prawa protestować, jeśli jakieś państwo zechce obdarować pary gejowskie takimi samymi prawami, jakie mają małżeństwa heteroseksualne.

No i zawrzało wśród kardynałów. Pierwszy nie wytrzymał czarnoskóry kardynał Wilfrid Fox Napier z RPA. Afrykańscy biskupi mają raczej jednoznaczny stosunek do homoseksualizmu, więc kardynał wyraził powiedział tylko to, co myślą duchowni na Czarnym Kontynencie. Na jego Tweeterze pojawił się wpis, komentujący wypowiedź kardynała Marxa:

„Boże, ratuj nas! Jeszcze będziemy musieli przepraszać za nauczanie, że cudzołóstwo jest grzechem! Dziś główną herezją pozostaje PC (Political Correctness)!“

 Ojciec Święty nie tylko poparł postulat kardynała Marxa, że należy przeprosić gejów, ale nawet poszedł dalej, bo stwierdził, że należy gejów prosić o przebaczenie. „...(źródło )

Grupa kardynałów chce abdykacji Franciszka? 'Schizma groźniejsza, niż Reformacja'”...”Według "London Times" grupa kardynałów, którzy podczas ostatniego konklawe poparli kardynała Jorge Bergoglio, chce teraz abdykacji papieża Franciszka.

Kardynałowie obawiają się bowiem schizmy, która ma być "bardziej katastrofalna, niż Reformacja"....”"Spora część kardynałów, którzy głosowali na kard. Bergoglio teraz tego żałuje, ale nie sądzę, by było prawdopodobne, że członkowie hierarchii wywrą presję na papieżu, by ten zrezygnował. Ci, którzy go znają wiedzą, że byłoby to pozbawione sensu. On ma bardzo autorytarne usposobienie. Nie ustąpi, dopóki nie dokończy swoich rewolucyjnych zmian, które mogą być szkodliwe dla Kościoła"- mówił watykanista.

Zdaniem Socciego, powodem jest sytuacja w Kościele zmieniająca się w niezwykle szybkim tempie. Rozmówca "London Timesa", referując zdanie kardynałów, powiedział, że Kościół obecnie znajduje się na krawędzi schizmy, a hierarchowie obawiają się, że zostanie on rozsadzony od wewnątrz.

Socci podkreśla, że wspomnianych kardynałów trudno jednak uznać za konserwatywnych. Zdaniem rozmówcy gazety, hierarchowie dopiero po czterech latach zaczęli obawiać się kierunku pontyfikatu Franciszka.”...(źródło)

Papież tłumaczy gorszące słowa o różnych religiach: ,,To duch Soboru'' – mówi Ojciec Święty tłumaczy słowa, które padły w podpisanej przez niego wspólnej deklaracji z muzułmanami. Jak przekonuje, miał poważne wątpliwości co do jednego zdania, ale teolodzy przekonali go, że wszystko jest zgodne z ,,duchem Soboru''.

Czy jest zgodne z prawdą, z Ewangelią, z nauczaniem Kościoła katolickiego, tego Franciszek nie wyjaśnił. Jak się okazuje najważniejsze to słynny ,,duch Soboru'', czyli duch rozmywania jasności doktrynalnej i płytkiego ,,dialogowania'' za cenę wyprzedawania wierności Panu Jezusowi Chrystusowi.W Zjednoczonych Emiratach Arabskich papież Franciszek i Wielki Imam Uniwersytetu Al Ahzar, Ahmed al-Tajjib, podpisali wspólną deklarację na rzecz pokoju.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale