62 obserwujących
324 notki
766k odsłon
  11924   0

Zalegalizowano złoto i srebro jako walutę!

Przełomowa wiadomość ze stanu Utah! Kilka godzin temu władze stanowe zalegalizowały złote i srebrne monety jako legalny środek płatniczy! Oznacza to, że będzie można płacić srebrnymi i złotymi monetami w sklepach, a także spłacać nimi podatek dochodowy. A na dodatek złoto i srebro nie będzie już opodatkowane co uczyni te kruszce prawdziwym pieniądzem!

Według przyjętej ustawy złote monety nie zastąpią papierowego dolara. Obok złota i srebra nadal legalnym środkiem płatniczym pozostanie dolar. Oznacza to, że w Utah będą obowiązywać trzy waluty i każdy będzie mógł decydować którą zamierza płacić. Aż dwanaście innych stanów rozważa taki ruch! Przy okazji władze zapowiedziały poszukiwanie kolejnych alternatywnych walut. 

Projekt powstał z obawy i niechęci do pieniędzy bez pokrycia tworzonych w kosmicznym tempie przez Bank Rezerw Federalnych. 

Tea Party gorąco popiera ten przełomowy krok władz stanowych. Jest to niewątpliwy sukces wolnościowców. Od lat także w Polsce proponujemy podobne rozwiązanie. Jest to niezwykle ważne wydarzenie zwłaszcza w kontekście obecnych kłopotów strefy euro. Zamiast przyjmować euro i likwidować złotówkę dajmy Polakom prawdziwy wybór. 

To wielki cios w sceptyków którzy również w komentarzach na tym blogu wielokrotnie posądzali mnie i innych wolnościowców o proponowanie rozwiązań podobno kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Teraz macie przykład jak nasze propozycje są wcielane w życie. Rewolucja wolnościowa wkracza na kolejny etap. Etap legislacyjny!Już nas nie zatrzymacie! 

Specjaliści prognozują, że jest to duży krok w kierunku powrotu do standardu złota. Przypominam, że w Stanach Zjednoczonych standard złota obowiązywał od 1873 roku do 1933 kiedy to prezydent Roosevelt rozpoczął demontaż tego systemu. Kompletne odejście od złota przypieczętował prezydent Nixon kiedy to w 1971 roku oświadczył, że USA nie będą już wymieniać papierowych dolarów na złoto.

 

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale