W tom bezpticzu i żopy nietu.
Łabendź nie wielbłąd, ale niech pije za swoje.
11 obserwujących
230 notek
65k odsłon
293 odsłony

Jak sie to robi w Izraelu. "Obrzydliwy akt, który pachnie rasizmem".

Wykop Skomentuj6

Miasto Ramat Gan w Izraelu odgrodziło się od zamieszkanego przez ultraortodoksów i zamkniętego z powodu epidemii miasta Bnej Brak - informują w poniedziałek krajowe media. Sprawa wywołała publiczne oburzenie, a MSW nakazało Ramat Gan usunięcie siatek.

"Ktoś przekracza granicę dobrego smaku. To budzi bardzo problematyczne konotacje" - powiedzieli w rozmowie z dziennikiem "Israel Hajom" pracownicy urzędu miasta w Bnej Brak. "To obrzydliwy akt, który pachnie rasizmem" - dodali.

(...)

Reporter Keszet 12, Nir Dwori, opublikował na Twitterze zdjęcie żołnierzy ze słodyczami, tłumacząc, że "każde dziecko obawiające się żołnierzy, którzy weszli do Bnej Brak, dostanie cukierka". Dwori tłumaczy, że zarówno dla dzieci, jak i dla wojskowych może to być pierwsze tego typu spotkanie, ponieważ żydzi ultraortodoksyjni są zwolnieni ze służby wojskowej, a wojsko nie zapuszcza się na ogół do ich dzielnic.

W izraelskich mediach społecznościowych popularne stały się również rozdane żołnierzom rozmówki w jidysz - na wypadek kontaktu z osobami nieposługującymi się językiem hebrajskim.

Komentatorzy zauważają, że o wiele wyższa zachorowalność w dzielnicach zdominowanych przez ultraortodoksów to konsekwencja nieprzestrzegania przez nich zaleceń władz świeckich, np. łamania zakazu zgromadzeń, a także przeludnienia, odcięcia od mediów i powszechnego ubóstwa.


źródło: https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-izrael-miasto-odgrodzilo-sie-od-ortodoksyjnych-sasiadow,nId,4425035


O sytuacji społeczności palestyńskiej media nie informują#Żydzi


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale