Przemyślenia figowego liścia
Póki pozwalają wisieć przy swoim interesie...
14 obserwujących
354 notki
103k odsłony
  151   2

Postaw na stole talerzyk z tekturką. Cały problem z migrantem przy Wigilii...

,... polega na tym, że kobietom niewygodnie będzie jeść z zasłoniętą twarzą. A co dopiero - w innym pomieszczeniu, niż mężczyźni.

 Inny kod kulturowy. Gwarantowany brak porozumienia.


Znacznie łatwiej byłoby zaprosić do stołu bezdomnego. Jednego z tych obszarpanych, cuchnących nędzarzy, których kilkuset  każdej zimy zamarza, rok w rok, od trzydziestu lat. Którzy żyją i umierają w urągających pojęciu człowieczeństwa warunkach, czasem wręcz wyganiani na mróz, czy nawet wywożeni za miasto, żeby w czasie przedświątecznych zakupów i karnawałowej radości nie odstraszali brzydotą, brudem i smrodem porządnych obywateli, nie kradli w sklepach, nie przeszkadzali. 


Tobie nie przeszkadzali, hipokryto, szukający zawzięcie, gdzie można kupić kawałek drutu kolczastego do świątecznej dekoracji. Jeśli jesteś tak "wrażliwy społecznie", postaw przy pustym wigilijnym miejscu talerzyk z kawałkiem pakowego kartonu. Zgniecioną, aluminiową puszką. Wydłubanym z dworcowego śmietnika niedopałkiem.


I żryj, w spokoju żryj, tak jak w spokoju żarłeś trzydzieści lat, z politowaniem spoglądając na "niezaradność ofiar transformacji ustrojowej".


# ubogich zawsze macie u siebie

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale