Blog
Mrowisko tu i teraz
Recenzent JM
4 obserwujących 221 notek 321434 odsłony
Recenzent JM, 17 czerwca 2017 r.

Sympatykom PO i Grzegorza Schetyny...

2224 8 0 A A A

Szczerba ty, stań z tyłu i raczej się nie wychylaj, ani nic nie mów... ja będę mówił. Nitrasowi zabierzcie smartfona, bo znowu coś nakręci... i spadnie nam poparcie. Aha, i przypilnujcie, żeby nie grzebał w cudzych rzeczach. Marcin i Andrzej... wy trzymajcie się blisko mnie, bo przy was wyglądam przynajmniej na polityka zrównoważonego. Mam nadzieję, że mikrofony jeszcze nie włączone... już są? Cholera! Czemu mi nikt nie mówi... znowu będę się musiał głupio uśmiechać, żeby odrobić wizerunkowe straty.


Serdecznie państwa witamy na naszej nadzwyczajnej konferencji. Zaprosiliśmy was dzisiaj przed budynek kancelarii rządu... w trybie... że tak powiem - alarmowym. Dzieją się u nas w kraju sprawy tak kompromitujące i haniebne, że wymagają naszej niezwłocznej reakcji. Proszę państwa... uśmiecham się do was... ale wcale mi nie do śmiechu, bo tak nie może być, żeby ten zły rząd, przynoszący nam wstyd przed całą Europą... nadal sprawował władzę. To bardzo zła i kompromitująca nas zmiana, która jak najszybciej musi się skończyć. Staliśmy się pośmiewiskiem... dla całego cywilizowanego świata, jesteśmy izolowani na arenie międzynarodowej i nikt... nie tylko... że nie chce już robić z nami interesów, ale nawet nie chce z nami rozmawiać.

To, co robi rząd Beaty Szydło jest permanentnym niszczeniem naszego państwa, naszych dobrych relacji z sąsiadami... byliśmy przy stole negocjacyjnym, a teraz gdzie jesteśmy?

PiS wyprowadza nas z Unii, ordynarnie przejmuje nasze demokratyczne instytucje i doprowadza je do upadku... rujnuje gospodarkę, upolitycznia sądy i media publiczne... a na to nigdy się nie zgodzimy.

Ostatnio... międzynarodowa opinia publiczna stała się świadkiem niesłychanie gorszącej sceny... gdy premier polskiego rządu... znalazła się w miejscu w którym... po wojnie – nigdy nie powinna się znaleźć... i pozwoliła sobie wypowiedzieć słowa, których nigdy nie powinna była wypowiadać... słowa, które przynoszą nam wieczny wstyd i hańbę... dopóki będzie rządziło PiS.

Drodzy państwo! Jesteśmy wstrząśnięci... taka nieodpowiedzialność, arogancja i bezczelność jest karygodna, dlatego obiecuję, że kiedy odsuniemy PiS od władzy, Kaczyński niezwłocznie za to wszystko odpowie... przed naszym sądem, a CBA i IPN zlikwidujemy... łącznie z 500 plus, bo nie może być tak, żeby populistyczna, pisowska władza bez opamiętania wyrzucała w błoto... nasze pieniądze.

Na drodze walki o normalność i europejskie wartości - nigdy się nie zatrzymamy i nie spoczniemy... tak długo, aż nie odsuniemy od władzy i nie rozliczymy... tych wszystkich... pisowskich szkodników.

A teraz proszę o pytania.

Słucham? Panie redaktorze... już mówiłem, że wypowiedź pani Szydło skompromitowała nasze państwo, a dlatego, że była ona niedopuszczalna i haniebna - ja nie mam zamiaru jej dodatkowo nagłaśniać... by już naprawdę... cały świat ją usłyszał. Jeśli jest pan ciekaw o jakie konkretnie słowa chodzi... proszę zwrócić się z tym do pani premier.

Teraz pani - bardzo proszę...

W tej kwestii wypowiadałem się już wielokrotnie i na wiele różnych sposobów... ale jeśli nadal nie czujecie się doinformowani, to powiem tak, żeby uciąć wszelkie spekulacje. My, tak jak większość Polaków – nigdy nie byliśmy i nie jesteśmy za przyjmowaniem do Polski uchodźców, czy nawet imigrantów. Zresztą, to jest wyłącznie problem władzy PiS, który sobie sama wykreowała, bo można było przyjąć te kilka... matek z dziećmi... na które się zgodziliśmy... i jestem ciekaw, czy ktoś z państwa by ich u nas w ogóle zauważył.

Pani by zauważyła? Nie? To po co się pani zgłasza... a... kolejne pytanie chce mi pani zadać... to w takim razie proszę pytać...

Tak... minister Błaszczak, to rzeczywiście następny... nieudolny i skompromitowany minister... przeciwko któremu zgłaszamy nasze wotum nieufności. Główny powód jest taki, że nie podał się sam do dymisji, ani nie zdymisjonowała go pani premier... choć postawiliśmy rządowi stanowcze ultimatum w tej sprawie. Ale są i inne przyczyny... i to, że zupełnie nie czujemy się w kraju bezpiecznie – to najmniejsza z nich. Co tu dużo mówić... podległa ministrowi policja używa na posterunku paralizatora i ginie człowiek... tak... minister ma krew na rękach... i nie tylko on. Proszę państwa... nie można w ten sposób nie brać odpowiedzialności i stać obok. Nie wiem, czy państwo sobie przypominacie... ale kiedy ja byłem ministrem, to gdy dokonano kradzieży w jednej z restauracji... potrafiliśmy zatrzymać z sukcesem kilkaset podejrzanych osób, żeby tylko znaleźć ten jeden widelec... i znaleźliśmy.

Kto jeszcze chciałby zadać pytanie?

Pan nie... i pani też nie... jesteście propagandystami telewizji pisowskiej... cały czas tylko atakujecie, manipulujecie i kłamiecie, więc z wami nie będziemy rozmawiać... dlaczego nie chcę odpowiedzieć? O widzi pan, to jest dobry przykład... nawet pytania zadajecie z wyssaną z brudnego, pisowskiego palca tezą.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Mam też taki: Asystentka Schetyny przynosi mu Kawę. - Przecież prosiłem o herbatę... - O...
  • To może jeszcze taki kawałek: Róża Thun przychodzi do lekarza. Ten pyta ją o nazwisko. -...
  • Co to znaczy "miał być", jeśli nie był i nie jest? Jak coś ciągle może zostawać na tym...

Tematy w dziale Polityka