7 obserwujących
123 notki
69k odsłon
831 odsłon

Katastrofa smoleńska. Przełom. Zeznania Bodina podważają raport Millera

Wykop Skomentuj64

Cytuję relację Bodina za http://www.bibula.com/?p=28057
“W momencie zderzenia z drzewem nie zauważyłem, aby na skutek tego zahaczenia o drzewo odpadły jakiekolwiek części samolotu. Po uderzeniu w drzewo samolot kontynuował lot w kierunku zachodnim, przy czym w linii prostej i idąc na obniżenie lotu”

Wniosek autorów artykułu
“Zeznania Nikołaja Bodina odbiegają od ustaleń zaprezentowanych we wstępnym raporcie MAK, z których wynika, że po uderzeniu w drzewo od skrzydła odpadła parometrowa część, co spowodowało, że tupolew zboczył z kursu, wykonał półbeczkę i zderzył się z ziemią.”

Znaczy się samolot lecący z prędkością 75m/s po utracie części skrzydła powinien zacząć się przechylać w odległości mniejszej niż 30m (taką widoczność podał Bodin) czyli mniej niż pół sekundy po uderzeniu w drzewo. Dodatkowo po separacji (która wg raportu Millera nie nastąpiła w momencie kontaktu z brzozą) część skrzydła powinna wytracić prędkość tak aby spaść w zasięgu wzroku Bodina, również 30m.

Przepraszam czy idiotyzm tropicieli zamachu ma jakieś limity? Czy wśród nich obowiązuje jakiekolwiek minimum krytycyzmu?

Wykop Skomentuj64
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka