Demitologizacja
i dedogmatyzacja
10 obserwujących
259 notek
134k odsłony
  122   0

Sandy Hook, Smoleńsk i Hitler. W obronie cancel culture

Alex Jones przegrał proces w sprawie oszczerstw przeciw rodzicom ofiar strzelaniny w szkole Sandy Hook, jest szansa że ten 5 z kolesi wyrok wykończy jego imperium teorii spiskowych . 4 poprzednie procesy, glówny konspirofil Ameryki przegrał. Nazywanie rodziców uczestnikami spisku nie mieści się w ramach wolności słowa, nawet w USA.

W 2019 inny teoretyk spiskowy, autor książki ‘Nikt nie zginął w Sandy Hook’ przegrał proces z jednym z rodziców i ma zapłacić $1.1m odszkodowania. Autor był profesorem na uniwersytecie w Minnesocie. Ma w dorobku zaprzeczanie Holokaustowi i teorię spiskową w sprawie 9/11.

Może ktoś powiedzieć, no OK, ludzie popełniają błędy, sądy sądzą i po sprawie. Niestety problem jest o wiele głębszy. Podjudzanie i szczucie ludzi z pobudek politycznych i zarobkowych niesie ze sobą realne zagrożenia.

W 2016 Edgar Maddison Welch, przyjechał do Waszyngtonu aż Karoliny Północnej. Celem było ratowanie dzieci przez rzekomą pedofilią elit. Uzbrojony po zęby 28 latek po 3 dniach “śledztwa” online, wpadł do pizzeri z zamiarem uwolnienia dzieci z piwnicy, mimo że budynek nie miał piwnicy. Na szczęście nikt nie zginął a ‘wyzwoliciel’ strzelał do zamka w drzwiach bo myślał że prowadzą do piwnicy. Dostał 4 lata więzienia.

W 2017 Lucy Richards, dostała 5 miesięcy więzienia za grożenie śmiercią jednemu z rodziców ofiary Sandy Hook. Była przekonana, że strzelanina to inscenizacja w celu zabrania Amerykanom broni. Naturalnie źródłem inspiracji było wielomiesięczne ‘śledztwo’ online.

Jakże znakomicie do tego schematu wpisuje się zapał onlinowych śledczych w sprawie katastrofy smoleńskiej. Podobnie jak ich odpowiedniki w USA mają oni swoich medialnych i politycznych patronów.

Warto pamiętać, że Adolf Hitler, zanim stanął na czele zbrodniczego państwa był pośmiewiskiem monachijskich pijalni piwa, tyle ze zdeterminowanym i pilnie analizującym feedback. NSDAP dostało w wyborach tylko 18%, juz niedługo później za wyśmiewanie Hitlera groziło Dachau.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale