Blog
wiesława
79 obserwujących 541 notek 1002221 odsłon
wiesława, 2 lipca 2017 r.

Poseł Grabiec, gorliwy egzegeta nauk Kościoła Katolickiego

944 29 0 A A A

Od ponad roku politycy PO surowo napominają wiernych, żeby słuchali nauk Kościoła Katolickiego. Ściśle rzecz biorąc, domagają się od nas okazywania posłuchu osobom duchownym w kwestii przyjmowania uchodźców. Oczywiście politycy PO zastrzegają sobie prawo egzegezy stanowiska hierarchów kościelnych, bo przecież nikt tak jak oni nie wytłumaczy polskim katolikom czyli aroganckiemu i ignoranckiemu plebsowi (copyright prof. Sadurski) co oznacza słowo „ uchodźca”, co „przyjmowanie uchodźców” i jak w tej sprawie naucza Kościół Katolicki.

Natomiast nauczanie KK w innych kwestiach np. aborcji, in vitro  lub pigułki Ellaone, politycy PO traktują jako ciemnogrodzkie brednie, niegodne światłego człowieka. W tych kwestiach, zdaniem polityków PO, obowiązuje dyrektywa „rozdział Kościoła od państwa” i duchowni KK nie maja prawa nauczać wiernych.

Dwa tygodnie temu, w niedzielny poranek, w programie „Woronicza 17” (TVP Info) w roli egzegety nauk KK wystąpił rzecznik PO czyli poseł Grabiec. Zachęcany przez posła Brudzińskiego, aby przyjął pod swój dach co najmniej czterech młodych, wysportowanych, ciemnoskórych uchodźców z Afryki, poseł Grabiec wskazywał, że „mój proboszcz zadeklarował, iż każda parafia w Polsce przyjmie rodziny uchodźców”, co jego zdaniem zwalnia go ze świadczenia miłosierdzia indywidualnie. Jednak poseł Brudziński domagał się aby poseł Grabiec nie chował się za sutanną proboszcza, a nawet papieża, ale domagał się aby sam poseł osobiście podjął zadanie udzielenia pomocy uchodźcom.

Ta wymiana zdań w atmosferze opisanej przez wieszcza Adama  „ten sobie mówi, a ten sobie mówi – pełno radości i krzyku”, spowodowała, że proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, ks. Hieronim Średnicki wystosował do Redakcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej sprostowanie następującej treści:

„Zawarta w programie »Woronicza 17« wyemitowanym 18.06.2017 r. informacja wypowiedziana przez posła PO Jana Grabca: »Mój proboszcz zadeklarował, iż każda parafia w Polsce przyjmie rodziny« jest nieprawdziwa. Zamieszkujący obecnie na terenie parafii, w której jestem proboszczem, poseł PO Jan Grabiec nigdy nie rozmawiał ze mną na temat uchodźców i migrantów. Nigdy też publicznie nie wyrażałem żadnej opinii na ten temat. Powoływanie się na moją opinię (poprzez wskazanie mnie w swojej wypowiedzi przez określenie »mój proboszcz«) jest kłamstwem. „Zawarta w programie »Woronicza 17« wyemitowanym 18.06.2017 r. informacja wypowiedziana przez posła PO Jana Grabca: »Mój proboszcz zadeklarował, iż każda parafia w Polsce przyjmie rodziny« jest nieprawdziwa. Zamieszkujący obecnie na terenie parafii, w której jestem proboszczem, poseł PO Jan Grabiec nigdy nie rozmawiał ze mną na temat uchodźców i migrantów. Nigdy też publicznie nie wyrażałem żadnej opinii na ten temat. Powoływanie się na moją opinię (poprzez wskazanie mnie w swojej wypowiedzi przez określenie »mój proboszcz«) jest kłamstwem”

Zgodnie z żądaniem ks. Średnickiego, redaktor Michał Rachoń zapoznał dzisiaj widzów programu „Woronicza 17” z treścią tego sprostowania.

Odnosząc się do treści sprostowania, Grabiec przekazał pozdrowienia dla proboszcza i podkreślił, że jest umówiony na rozmowę z ks. Średnickim. Jak dodał, w programie z 18 czerwca miał na myśli prymasa Polski Wojciecha Polaka. 

Treść sprostowania dostępna jest na stronie:

http://www.tvp.info/33061406/duchowny-wyslal-sprostowanie-ws-wypowiedzi-grabca-to-okreslenie-jest-klamstwem

Opublikowano: 02.07.2017 14:40.
Autor: wiesława
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @seafarer  " A Panowie ni z gruszki ni z pietruszki o Żydach." To taka wersja gry "w...
  • Panie Czarniawski, masz pan recht. Nie bójmy się powiedzieć całej prawdy o AK.  Powiedzmy...
  • @yassa Wydarzenia pod sejmem pokazują, ze Wania miał rację,  kiedy pouczał Maruszkę, że...

Tematy w dziale Polityka