3 obserwujących
125 notek
73k odsłony
302 odsłony

AGH w Krakowie otwiera się na... piwo

Wykop Skomentuj23

image
Foto. Marcin Banasik/Gazeta Krakowska 


Wczoraj /24 stycznia/ miała miejsce uroczysta inauguracja działalności  Browaru Górniczo-Hutniczego w Krakowie. Była to zamknięta uroczystość z udziałem władz uczelni, akcjonariuszy i zaproszonych gości. Browar Górniczo-Hutniczy mieści się w odnowionym Klubie Studio na Miasteczku Studenckim AGH. Projekt ma zupełnie odrębną od AGH osobowość prawną i jest spółką akcyjną, w której udziały nabyli absolwenci, studenci i pracownicy uczelni w łącznej liczbie ponad 500 osób. Przewodniczącym rady nadzorczej Browaru Górniczo-Hutniczego jest Jego Magnificencja Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

Dzisiaj /w sobotę/Browar zaprasza na dzień otwarty - podczas którego będzie można zwiedzić obiekt, poznać proces warzenia piwa oraz jego smak i  ocenić jakość warzonego trunku - w cenach promocyjnych. Na smakoszy trunku z pianką czeka prawie 10 tys. litrów uwarzonego piwa. Wszystko to w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia AGH i II Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa

Dla mnie Browar-Hutniczy będzie obowiązkowym celem moich najbliższych odwiedzin w Stołecznym Królewskim Mieście Krakowie, po których wiele sobie obiecuję. Czy Browar Górniczo-Hutniczy odbierze moją palmę pierwszeństwa przyznaną Browarowi Lubicz? Czas i warki pokażą. 

obv

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka