2 obserwujących
127 notek
74k odsłony
415 odsłon

TVP INFO wspiera Donalda Trumpa?

Karolina Pajączkowska i Karol Gnat
Karolina Pajączkowska i Karol Gnat
Wykop Skomentuj19


   W dniach 23 - 27 sierpnia miała miejsce w Charlotte w stanie Karolina Północna przedwyborcza Narodowa Konwencja Partii Republikańskiej, na której Donald Trump przyjął nominację na prezydenta w listopadowych wyborach.

W nocy z wtorku na środę TVP INFO ruszyło z nowym pasmem informacyjnym skierowanym do widzów w USA i Kanadzie. Program składa się z trzech części: serwisu informacyjnego, programu "Ameryka wybiera" oraz "Flash News" - anglojęzycznego serwisu informacyjnego. Pierwsze wydanie "Ameryka wybiera" zostało nadane z kongresu Republikanów. Gospodarzami programu są Karolina Pajączkowska i Rafał Stańczyk. O 29-letniej Karolinie Pajączkowskiej zrobiło się głośno, gdy w sieci pojawiły się seksistowskie komentarze, w których zarzucano jej, że za bardzo eksponuje na wizji swój seksapil. Być może było to jednym z powodów - oprócz biegłego angielskiego i ukończenia Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim - utwierdzenia kierownictwa TVP w decyzji powierzenia poprowadzenia tego programu.

Czy uruchomienie przez TVP specjalnego pasma informacyjnego skierowanego do Polonii w Ameryce Północnej jest jednym z elementów umowy Trump - Duda, zakładającej współdziałanie obu prezydentów przy tegorocznych reelekcjach? Analiza dotychczasowych działań strony amerykańskiej, a także ostatnie medialne decyzje TVP, wskazują na duże prawdopodobieństwo istnienia takiego nieformalnego układu. Prezydent Andrzej Duda wyszedł zwycięsko z trudnej kampanii wyborczej, pozostając na drugą kadencję w Pałacu Prezydenckim. Czy Donald Trump pozostanie nadal lokatorem Białego Domu? Prawdopodobnie dowiemy się o tym w listopadzie.

Wybór Karoliny Pajączkowskiej na gospodynię programu zapewne przysporzy głosów Donaldowi Trumpowi - zwłaszcza wśród brzydszej części polonijnego elektoratu, a w Polsce zwiększy nocną oglądalność TVP INFO. 

obv 

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura