Blog
.
szpak80
47 obserwujących 1191 notek 1177215 odsłon
szpak80, 23 listopada 2018 r.

Szemrany peruwiański "doktorat" Wałęsyimage
(17.11., fot. fb)


Ta gwiazda obok TW SB "Bolka" to César Acuña Peralta - od kwietnia 2018 roku toczy się przeciwko niemu śledztwo w sprawie o pranie brudnych pieniędzy.


Obok Wałęsy stoi założyciel i właściciel uniwersytetu - César Acuña Peralta, peruwiański szemrany biznesmen na polu edukacji (3 uniwersytety), założyciel i właściciel klubu piłkarskiego i polityk - twórca i lider partii o nazwie Sojusz dla Postępu (2%). Nie sposób dowiedzieć się skąd pieniądze. W 1991 roku założył on uniwersytet w Trujillo. To tu przyznali Wałęsie doktorat honoris causa, odebrany przez TW SB "Bolka" osobiście, mimo deklarowanego słabego zdrowia - pewnie uznano, że wyprawa się opłaca. César Acuña to były kongresmen peruwiański (2000-6), burmistrz Trujillo (2007-2014) i gubernator jednej z prowincji przez 10 miesięcy 2015 r., kiedy to postanowił startować w wyborach prezydenckich. Po niespełna pół roku został jednak przez sąd wykluczony z grona kandydatów, ponieważ udowodniono mu kupowanie głosów.
W 2011 r. rozpoczęto śledztwo w związku z możliwością użycia założonych przez niego uniwersytetów do prania brudnych pieniędzy - niecodzienny wzrost kapitałów; bronił się twierdząc, że to prześladowania polityczne, a pieniądze pochodzą z opłat - "Nie jesteśmy handlarzami narkotyków". Badano także transfery pieniędzy z uniwersytetu do klubu piłkarskiego i na partię polityczną.
W 2012 r. Uniwersytet Césara Vallejo przelał na konto partii politycznej swojego właściciela Césara Acuñi Peralty ponad 1,1 mln. solesów, przekraczając dozwolony limit dotacji politycznej o 940 tys., za co został ukarany 10 milionami ustawowej kary.
W 2013 r. upubliczniono nagranie wideo na którym Acuña poleca członkom swojej partii kupowanie głosów tak, aby mógł uzyskać reelekcję na burmistrza Trujillo. Acuña - który posługiwał się, niekiedy z błędami, cytatami, podpisując je swoim nazwiskiem - przyznał, że kupił głosy, ale nie uważa, że to coś złego. W 2014 podważono prawdziwość uzyskanego przez niego dyplomu szkoły wyższej w Trujillo (zaczął studia w 1973 r. a skończył w 1986 r.) - z dokumentów wynikało, że w jednym roku uzyskał np. przeszło dwa razy więcej punktów niż to było w ogóle możliwe, uzyskał zaliczenia z zajęć i kursów, które trwały w tym samym czasie w różnych miejscach, zaliczał przedmioty z wyższych kursów a później podstawowe - co również było niemożliwe, dokumenty w sekretariacie noszą daty kiedy sekretariat był zamknięty z powodu strajku generalnego, większość kursów Acuñi zostało zaliczonych dzięki nadzwyczajnej rezolucji uniwersyteckiej, jednemu z dziekanów przedstawiono do podpisania jego pracę licencjacką, chociaż nie spotkał go jako studenta. César Acuña Peralta to student-duch - "ostatecznie Acuña otrzymał tytuł inżyniera... To wstyd dla władz uczelni. Wystarczy posłuchać jak mówi, aby zdać sobie sprawę z jego ograniczeń poznawczych. Ubóstwo języka jest alarmujące. Pan Acuña wie tyle o inżynierii co murarz o fizyce kwantowej". W 2016 stwierdzono, że dwa jego doktoraty (Lima, Madryt) to fragmenty cudzych prac. W kwietniu 2018 r. wszczęto dochodzenie w związku z podejrzeniem o pranie brudnych pieniędzy przez Césara Acuñię Peraltę. Złote myśli widocznego wyżej inżyniera i doktora, właściciela uniwersytetu i dwóch innych: "Inżynieria chemiczna to wszystko, co oznacza profesjonalne, jak produkty naturalne, jak składniki które tworzą wszystko to, co jest", "Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że prawie nigdy nie czytam i nigdy nie piszę", "osoba jest szczęśliwa gdy osiąga szczęście", "to nie plagiat, to kopia".

Opublikowano: 23.11.2018 10:51. Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 12:30.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @suveren tak, bardzo dobrze pamiętasz. Nie ten dział niestety.
  • @pink panther  Co ciekawe, brat działał nie po linii humanistycznej tylko inżynierskiej....
  • @Bazyli1969  To prawda jego brat to też pasmo takich "cudów".

Tematy w dziale